Андрій Парубій: Розгляд у Конституційному суді мовного закону – це виключно політичний процес

Розгляд у Конституційному суді мовного закону – це намір певних політиків здобути політичні дивіденди і розпалити ворожнечу між громадянами України за мовною ознакою.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Андрій Парубій в коментарі журналістам.

«Хочу зазначити, що висновок Венеційської комісії з самого початку був долучений до матеріалів справи і Венеційська комісія в цілому надала позитивний висновок щодо закону про українську мову. Що стосується норми освітнього закону, цей закон визнаний конституційним, а в законі про мову зазначено теж саме положення, що і в законі про освіту», – сказав Парубій.

«Рішення КСУ дуже важливе, тому що на наступний пленарний тиждень порядком денним передбачено розгляд законопроекту від «Слуги народу» депутата Бужанського, який має на меті норми закону, які зазначені і в законі про освіту, і в законі про мову, скасувати. І тому дуже принципово, щоб КСУ ухвалив рішення, щоб зняти будь-які спекуляції навколо того, що українська мова викладання з 1 вересня має бути обов’язковою в усіх школах… Я дуже сподіваюся, що в цій дискусії буде поставлено крапку», – додав депутат.

Парубій зазначив, що сам розгляд в Конституційному Суді і аргументи, які використовуються, однозначно свідчать про те, що немає жодних підстав для скасування закону про мову.

«Є тільки один мотив і підстава – це бажання розпалити в Україні ворожнечу за мовною ознакою, це бажання зберегти той колоніальний стан, в якому була Україна, коли протягом сотень років заборонялася українська мова, і бажання здобути політичні дивіденди певними сумнозвісними політиками, яким український народ не довірив представляти їхні інтереси навіть у цій Верховній Раді України. Це виключно політичний процес», – наголосив депутат.