У Зеленського не припиняють атак на державну мову – хочуть скасувати норму про викладання в школах українською – Ірина Геращенко

«Слуги народу» та президент Зеленський вкотре намагаються скасувати норму про викладання предметів в школах українською мовою. Так розігрується мічена політична карта Кремля та вноситься розкол в суспільство напередодні виборів. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко на брифінгу.

Вона повідомила, що під час Погоджувальної ради керівник партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко з голосу вніс пропозицію розглянути в на пленарному засіданні в четвер скандальний законопроект спрямований проти української мови і освіти українських дітей українською в школах.

Депутатка нагадала, що згідно освітнього закону 80% предметів, які вивчаються в державних школах вивчаються українською мовою. «І от намагаються скасувати цей закон», – зауважила вона.

При цьому Ірина Геращенко особливо підкреслила, що перед ухваленням цього закону його ретельно вивчала Венеційська комісія, яка визнала право України і українців навчати дітей українською.

«При цьому я ще раз наголошую – ніхто не заперечує проти права національних меншин вивчати материнську мову», – наголосила депутатка.

Вона додала: «Навіщо це робиться? Для того, щоб перед виборами дістати знову мічені кремлівські карти зі своїх брудних кишень і розколювати країну по темі мови і освіти. Це дуже брудно».

«Ми хочемо наголосити на тому, що Конституція України гарантує всім дітям право на освіту. Воно має бути рівним. І для того, щоб кожна українська дитина, якої б національності вона не була, отримувала достойну освіту і могла потім претендувати на навчання в найкращих українських вузах, для цього потрібно добре володіти українською мовою. Для того, щоб кожен український випускник міг претендувати на роботу у держсекторі, у інституціях влади – він має добре володіти українською мовою», – пояснила Ірина Геращенко.

«Навіщо ж створювати на старті нерівні умови для дітей, коли вони просто не зможуть певною мірою опанувати українську мову?.. Це не припустимо і ми це розцінюємо як наступ на ключові, фундаментальні державні цінності», – зауважила вона.

За її словами, так само невипадково зараз відбувається в Конституційному суді розгляд подання щодо мовного закону, а також йдуть серйозні дебати щодо бажання «Слуг» переглянути мовні квоти на радіо і телебаченні.

Вона підкреслила, що такі законодавчі ініціативи захищають не інтереси українських громадян, а інтереси іншої держави – Росії.

«Для нас очевидно, що влада Зеленського і його команда уже навіть не ховає своїх бажань підспівувати Кремлю… Це є звичайно і політичний закон – там же мова йде виключно про російську мову. Для того щоб ще і ще раз підіграти Путіну, який тільки тиждень тому прийняв нову Конституцію, де дуже чітко сказано: всюди, де є російська мова – це все сфера наших інтересів», – заявила Ірина Геращенко.

«Наша політична сила буде дуже жорстко протистояти наступу намову, наступу на право кожної української дитини отримати освіту», – підкреслила співголова фракції.