НІ – РУСИФІКАЦІЇ ОСВІТИ! Заява «Європейської Солідарності»

Цей тиждень – вирішальний для захисту української мови

Цього тижня «Слуги народу» спільно з ОПЗЖ планують протягнути в парламенті антиукраїнський законопроєкт 2362 «слуги народу» Бужанського, мета якого – тотальна русифікація української освіти.

Саме такий «подарунок» підготувала монобільшість до 30-річчя Декларації про державний суверенітет України.

Цей проєкт, який є найбільшою загрозою українській мові й освіті з часів Януковича, передбачає внесення змін у закони про мову і про освіту.

Давно запланований  і підготовлений з 1 вересня 2020 перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на навчання українською мовою буде скасовано аж до вересня 2023 року. 

Крім того, вносяться зміни до закону «Про повну загальну середню освіту»,  а саме: вилучається норма про обов’язковий обсяг навчання державною мовою (не менше 80 % річного обсягу навчального часу) для осіб, які належать до національних меншин, при здобутті базової або профільної середньої освіти у державних, комунальних чи корпоративних закладах освіти. 

Більше того, навіть у школах з української мовою навчання можна буде викладати «декілька предметів» російською!

Це – шлях до тотальної русифікації освіти. Ми не маємо права цього допустити.

Проти законопроєкту 2362 виступають профільний гуманітарний комітет Верховної Ради, Міністерство освіти і науки, Міністерство фінансів, десятки і сотні представників громадських організацій, діячів культури й освіти, органів місцевого самоврядування.

Підтримувати цей провокаційний антиукраїнський проєкт можуть лише люди, які діють проти української держави в інтересах Москви.

 «Європейська Солідарність» закликає всі патріотичні сили і всіх небайдужих громадян об’єднатися і не допустити ухвалення реваншистського законопроєкту Бужанського.

Ми закликаємо всіх, кому дорога наша мова і українська освіта, у четвер 16 липня о 9.00 вийти під стіни парламенту і не розходитися доти, доки проєкт Бужанського не буде знято з розгляду.

Закликаємо патріотичні середовища по всій Україні рішуче протидіяти русифікаторським намірам влади в усіх доступних формах.

Закликаємо спікера Разумкова припинити дії з розколу і русифікації України, негайно зняти русифікаторський законопроєкт 2362 з розгляду на нинішній сесії і не включати в порядок денний наступних сесій.

Закликаємо кожного народного депутата незалежно від партійної чи фракційної приналежності стати на захист української освіти і публічно підтримати нашу позицію, а якщо дійде до голосування – голосувати проти антиукраїнського законопроєкту.

Ми попереджаємо Зеленського, Разумкова і керівництво партії «Слуга народу», що вони несуть усю повноту відповідальності за наслідки їхньої антиукраїнської провокації.

«Європейська Солідарність»