«Станьте на бік української мови, і ми разом переможемо «манкуртів» – Олег Синютка закликав Верховну Раду об’єднатися проти русифікації

Фракція «Європейська Солідарність» закликає народних депутатів об’єднатися проти атак на українську мову і українську державність. Про це народний депутат Олег Синютка заявив з трибуни парламенту.

«Без державного статусу української мови – немає української держави. І немає майбутнього української нації. Чому ж тоді сьогодні ми знову підіймаємо питання української мови? Тому що Росія і її «п’ята політична колона» в Україні старається повернути нас в часи Валуєвського циркуляру. Коли імперія чітко говорила, що української мови не було, немає і не може бути. Але українська мова пройшла тисячоліття і вона отримала нове дихання, коли під час роботи п’ятого президента Петра Порошенка вона освоїла нові сфери життя, укріпилася серед українців», – зауважив Олег Синютка.

«Наша мова обов’язково буде жити. А усім ворогам української мови хочу сказати, що не ви, а українській народ зробив свій вибір. І від Львова, який завжди був і залишається форпостом від русифікації по обидва береги Дніпра, використання української мови зростає. В Одесі минулого року 83 відсотків батьків віддали своїх дітей в перший клас у школи з українською мовою навчання. На Харківщині більше 70 відсотків навчаються українською мовою. Це ще раз показує, що від Львова до Донбасу проблем з використанням української мови немає. Так само проблемою не стало введення додаткових квот, підтримка українського книговидання і підтримка українського кінематографу. Ці рішення підтримуються більшістю громадян. І це видно з усіх соціологічних опитувань», – підкреслив Олег Синютка.

Політик також наголосив, що маніпуляція мовним питанням вигідна Росії і завжди виникає напередодні виборів.

«Чому знову відбувається боротьба за українську мову? Тому що Росія далі продовжує колоніальний наступ. Ті, хто колись знищували Василя Стуса, ті, хто хотіли, щоб забули петлюрівське начало Володимира Сосюри, знову хочуть нас повернути в протистояння, знову хочуть зробити розкол перед місцевими виборами», – додав народний депутат.  

«Я би хотів сьогодні звернутися до «Слуг народу», особливо до тих, які вже чітко заявили свою позицію по відношенню до української мови. І до тих, які сьогодні сумніваються. Не бійтеся! Станьте сьогодні на бік української мови, станьте на бік українського народу. Тому що зелений колір, який змішується з червоним, стає коричневим, і ця коричнева чума буде полонити наші мізки. Ставайте на бік української мови, і ми разом переможемо «манкуртів» і «яничарів». Ми разом відвоюємо українську державність і українську мову», – наголосив Олег Синютка.

Be the first to comment

Leave a Reply