Ірина Геращенко: мовне питання – це мічена кремлівська карта, яку дістають перед виборами і збурюють суспільство

Армія, мова, віра – це не гасла, це фундамент української держави. Про це під час акції проти русифікації освіти заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Ми пишаємося тим, що це були не наші передвиборчі гасла, як намагаються сказати «Слуги». Це був звіт про те, що вдалося зробити цій команді разом з Петром Порошенком у 2014-2019 роках.  Коли разом з вами, з волонтерами, з українською громадою, з ветеранами ми відродили українську армію і крок за кроком звільняли українську землю. Коли разом з вами ми сказала «ні» «русскому миру», в тому числі в питанні віри», – наголосила Ірина Геращенко.

«Одним з найкращих вчителів української для всієї країни був український президент Віктор  Ющенко, який дуже багато зробив, і я пишаюся, що в нашій команді сьогодні так багато людей, з якими ми тоді працювали разом для того, щоб Україна відчула себе Україною», – зазначила Геращенко.

«Але найбільше для цього зробив кожен з вас, хто сьогодні усвідомлює, яка важлива мова. І наша команда – спікер Андрій Парубій і президент Порошенко. Цей закон підписав президент Порошенко вже після виборів для того, щоб показати, що ми поставимо червоні рубежі кожному, хто сміє переступити в питаннях армії, мови і віри», – нагадала співголова фракції «Європейська Солідарність».

«Для них це політиканство, це мічена червона кремлівська карта, щоб дістати перед виборами, вкинути і колотити суспільство», – переконана Геращенко.

«Ніхто не забороняє в нашій країні російську. Але державна має бути тільки українська. Кожна українська дитина, кожен школяр має мати рівні права, вивчити українську, щоб вступити в найкращі українські університети, щоб мати право бути найкращими українськими держслужбовцями. Українські діти мають знати українську мову, а українським дорослим соромно її не знати”, – наголошує Ірина Геращенко.