Ірина Геращенко: ми не дозволимо владі сфальсифікувати місцеві вибори

Зміна виборчого законодавства за сто днів до виборів говорить про одне: влада створює нерівні умови для учасників перегонів і готується до фальсифікацій. Про це співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко заявила з трибуни Верховної Ради під час розгляду законопроекту щодо вдосконалення виборчого законодавства. Вона наголосила, що «Європейська Солідарність» не дозволить це зробити.

«В найважчі роки наша політична команда повела чесні і транспарентні вибори: в 2014, 2015, 2019 роках. Ці вибори і українцями, і світом були визнані демократичними. Чи готова сьогодні «зелена команда» провести демократичні вибори, чи готує масштабні фальсифікації? Очевидно, коли виборче законодавство змінюється за сто днів до виборів, а це є грубим порушенням правил і рекомендацій ОБСЄ, говорить про одне: вже на старті створюються нерівні умови для всіх гравців», – наголосила народний депутат.

Геращенко зауважила, що рішення щодо місцевих виборів протягом року навмисно затягувалось, а Зеленський і його команда вводили всю країну в оману, що вже цього жовтня можна буде провести вибори на всій території України, в тому числі, на окупованому Донбасі.

«Насправді, пан Зеленський, на окупованому Донбасі «не другая сторона», там Російська Федерація зі своєю зброєю. Наша політична команда скасувала цю вашу авантюру – проведення виборів під дулами російських пістолетів і автоматів. А також домоглася, щоб вибори до облради в Донецькій і Луганській областях відбудуться тільки після того, як там відбудеться деокупація від російських найманців, а «не другой стороны», – наголосила народний депутат.

Геращенко наголошує на неможливості скасування районів без думки і волі на те місцевих громад.

«Сьогодні «зелена команда» веде справжню війну з децентралізацією, намагаючись скасувати певні райони без воли на то громад. Особливо ганебне ставлення в них до столиці України – Києва. І столиця вже показує своє «фу» цій команді, яка тільки дупи може демонструвати в кліпах, коли йде на вибори. Ми категорично проти поділу Києва на райони по якійсь залізничній колії, чи по ресторану «Велюр», – сказала вона.

Ірина Геращенко наголосила, що фракція «Європейська Солідарність» не дозволить владі сфальсифікувати місцеві вибори.

«Важливо, щоб залишалася висока застава, тому що це відповідальність партій кого вони ведуть на вибори, а не створення фейкових команд і команд фріків. Важлива і внутріпартійна конкуренція, тому 5%, які ви намагається залишити, а не 25% – це таж сама мажоритарка, коли гречка буде працювати в регіонах. Ми категорично проти цього.

Також важливо, щоб ви на старті провели несфальсифіковані вибори. Тому ми наполягаємо, аби всі політичні партії, які представлені в парламенті, мали рівне представництво членів територіальних виборчих комісій. Наша команда не дасть вам сфальсифікувати вибори», – резюмувала Ірина Геращенко.

Be the first to comment

Leave a Reply