Ми не допустимо розгляду антиукраїнського закону – виступ Андрія Парубія з трибуни Верховної Ради

Від «Європейської Солідарності» хочу всіх привітати з 30-ю річницею Декларації про державний суверенітет України. Це визначна подія, яку сьогодні ми будемо відзначати тут в залі, але Декларація – це не тільки назва. Декларація це також і зміст.

Я хочу нагадати, як звучало в нашій Декларації питання про українську традицію, про українську мову. Там зазначалося, що українська держава забезпечує національно-культурне відродження українського народу, його історичної свідомості і традицій, функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя.

Відроджуючи українську державу, одним з ключових питань був захист української мови. І є величезним цинізмом, що в цей день, коли ми відзначаємо 30-ту річницю Декларації, було заплановано розгляд законопроекту, який має на меті знищення закону про українську мову.

Більше того, і знищення закону про освіту, бо одночасно законом 2362 наноситься удар і по закону про освіту, і по закону про мову. Це відбувається тут, в українському парламенті в той час, коли Україна захищає свої рубежі від російського агресора.

Я хочу чітко наголосити: не від «тієї сторони», як говорить президент Зеленський, а від російського агресора. І пора навчитися називати агресора агресором.

Для нас, усіх українців, українська мова – не тільки питання гуманітарне, не тільки питання культури, це питання безпеки. Ми знаємо: де є українська мова, там є Україна. Бо ми розуміємо, що захищаючи українську державу на передовій, ми захищаємо також і українську мову.

Сьогодні під стінами Верховної Ради України зібрались тисячі і тисячі українців для того, щоб підтримати українську мову. Вони приїхали з усіх регіонів, бо вони знають – мова єднає.

Вони тут сьогодні з нами, щоб не допустити розгляду законопроекту по знищенню української мови. Я хочу наголосити – «Європейська Солідарність», інші українські сили в парламенті – ми зробимо все можливе, щоб не допустити ні сьогодні, ні завтра розглядати цей законопроект.

А Голову Верховної Ради України і фракцію «Слуга народу» я закликаю зняти його з розгляду. Не розколювати українське суспільство, бо мова єднає.