Ми зупинимо будь-які спроби реваншу і русифікації – біля Верховної Ради проходить акція на підтримку державної мови

Знову українці вийшли під стіни Верховної Ради як у 2012-му році, але з того моменту Україна змінилася і ніхто не дозволить зазіхати на мову. На цьому наголошують учасники акції протесту біля парламенту.

Народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович виступаючи на мітингу наголосив, що Росія маніпулює мовним питанням і використовує його проти українців.

«Ми стали сильнішими. Ми ті, хто минулого року ухвалили закон про функціонування української мови як державної. І ми не дамо скасувати цей закон, який є одним з найважливіших здобутків останніх п’яти років. Ми зупинимо будь-які спроби реваншу і русифікації», – наголосив він.

«Без української мови держави не побудуєш, саме тому поляки мають польську мову як державну, угорці – угорську, а росіяни взагалі всі мови забороняють і закрили останню українську бібліотеку. Ми так діяти не будемо. Ми дбаємо про національні меншини, ми захистимо кожну мову меншин, але ми зробимо так, щоб українська мова в українській державі вживалася на кожній вулиці, в кожній школі, в кожному магазині і у Львові, і в Харкові, і в Донецьку, і Луганську, і в Одесі. Тому що це наша мова, це наша держава і це наше майбутнє», – сказав народний депутат Микола Княжицький.

«Ніхто не забороняє в нашій країні російську. Але державна має бути тільки українська. Кожна українська дитина, кожен школяр має мати рівні права, вивчити українську, щоб вступити в найкращі українські університети, щоб мати право бути найкращими українськими держслужбовцями. Українські діти мають знати українську мову, а українським дорослим соромно її не знати», – наголосила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Коли ми йшли на вибори, ми попереджали що ці так звані «нові обличчя» будуть робити ревізію і віри, і армії, і мови. Дехто говорив – та подивіться – це нові люди, це вітер змін. Я сказав тоді – якщо це вітер змін, то чому від нього так смердить «русским духом»? І сьогодні ми бачимо, яка насправді їхня ціль. Ми їх попереджали – не чіпайте мову, бо земля під вами горітиме», – наголосив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Андрій Парубій.

«Батьки-засновники і ті, хто творили Декларацію про державний суверенітет, розуміли, що мова – це питання не тільки гуманітарне, це питання не тільки спілкування. Мова – це також питання безпеки й існування української нації. Бо де є українська мова – там є Україна. Де немає української мови – там ми бачимо наступ російських окупантів, ми бачимо вбивство наших воїнів на передовій», – додав він.

«Колись в нашій історії вже забороняли мову. І таких прикладів у нас сотні. Згадаймо Шевченка, якому не дозволили розмовляти українською мовою, а тільки писати і малювати. І на 29-му році Незалежності народні депутати нового скликання спромоглися заборонити українським дітям ще й навчатись українською мовою. Більш цинічного, антигуманного, антиукраїнського вчинку я не бачив в історії новітньої України та історії Європи загалом. Ми повинні сказати категорично «ні» таким законодавчим ініціативам, які не мають нічого спільного ані з Україною, ані з освітою, ані з нашим майбутнім», – наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар наголосила, що команда п’ятого Президента Петра Порошенка створила український інформаційний простір.

«Ми заборонили російські телеканали. Ми творимо свій український інформаційний простір. Так, у нас багато гібридів, які за російські гроші створюють російські телеканали, але і цього ми позбудемось. Ми ввели квоту російської мови – 25%. Ми зробили закони, які дозволили в Україні знімати українське кіно і побачили українських «Кіборгів» українською мовою. За п’ять років ми показали, що наша культура – частина європейської культури», – підкреслила вона.

«Перехід на українську мову для мене був усвідомленим кроком. Кожному хто сьогодні боїться переходити на українську, хочу сказати – це не страшно вивчити українську мову і почати нею говорити», – закликав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв.

«Чим більше ми будемо говорити українською, тим більшим буде це провалля між окупантами і вільним світом. І ми зобов’язані збільшити це провалля. Ніколи не давайте можливості зневажати українську – завжди ставайте на її захист», – додав він.

Народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз закликала учасників акції завжди пам’ятати про Героїв, які захищають Україну і вшанувати хвилиною мовчання загиблих військових.

«Ми завжди будемо пам’ятати кожного хто віддав життя за цю державу, її незалежність, українську мову, за наш суверенітет. Тому що завдяки ним ми сьогодні є», – сказала вона.

«Українська мова є одним зі стовпів нашої незалежності. Ось ці «Слуги» не знаю навіть якого народу, насправді прислужники Кремля, але ми виправимо цю помилку», – додала Фріз.

«Ці народні депутати від монобільшості, які хочуть руйнувати мову, вони смішні. Ми з вами в цьому теж маємо силу, бо їм не вдасться зруйнувати мову, тому що це те саме, що заборонити схід сонця. Ми вже перемогли, а вони вже програли, тому що ми протягом останніх п’яти років зуміли ухвалити закон про державну мову, про освіту, в якому відвели належне місце державній мові. Разом ми довели, що всі кпини стосовно провінційності української мови нас не бентежать. Бо мова – це основа держави», – сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.