Росія використовує мовне питання як зброю у війні проти України – Володимир В’ятрович

Необхідно зробити все, щоб не дозволити ухвалити закон, яким знищать освіту українською мовою, бо це стане черговим кроком у просуванні кремлівських планів по захопленню України. Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович виступаючи на мітингу.

Він наголосив, що Росія маніпулює мовним питанням і використовує його проти українців.

«Ми не дозволимо зазіхання на мову, тому що після 2012 року був Майдан 2013-2014, війна, в якій Російська Федерація використовує «язык» як зброю проти мови, як зброю проти українців», – заявив депутат.

«Ми стали сильнішими. Ми ті, хто минулого року ухвалили закон про функціонування української мови як державної. І ми не дамо скасувати цей закон, який є одним з найважливіших здобутків останніх п’яти років. Ми зупинимо будь-які спроби реваншу і русифікації», – наголосив він.

Він зауважив, що попри запевнення, що законопроект Бужанського знято з порядку денного і він не буде розглядатися в парламенті, довіри до цих обіцянок немає. Саме тому акція на захист мови відбувається під стінами Верховної ради, аби показати позицію українців у цьому питанні і попередити, що протягнути рішення, яке знищить українську мову, нікому не вдасться.

«Ми як депутати будемо робити все від нас залежне, щоб він не розглядався в цьому залі, але нам потрібна ваша допомога. Нам потрібні тисячі людей в Києві і на вулицях усіх міст для того, щоб ця влада зрозуміла – не лізьте до мови. Не рухайте мови, інакше вам не буде спокою», – підкреслив представник «Європейської Солідарності».