«Слуги»-колаборанти хочуть загнати Україну в кремлівське стійло, відібравши рідну мову, але ми не дамо їм жодного шансу – Ірина Фріз

Історія має багато прикладів того, як російські окупанти намагалися знищити український та інші народи – не лише фізично вбиваючи або виселяючи з рідної землі, а й викорінюючи всі культурні ознаки, витравлюючи мову. Ми не дамо жодного шансу нинішній владі колаборантів реалізувати в черговий раз сценарій Кремля по знищенню нашої мови.

Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз. Вона закликала учасників акції завжди пам’ятати про Героїв, які захищають Україну і вшанувати хвилиною мовчання загиблих військових.

«Ми завжди будемо пам’ятати кожного хто віддав життя за цю державу, її незалежність, українську мову, за наш суверенітет. Тому що завдяки ним ми сьогодні є», – сказала вона.

Депутатка зазначила, що в Україні і досі є ті, хто намагаються забрати те, що об’єднує українців і забрати майбутнє нашої держави.

«Українська мова є одним зі стовпів нашої незалежності. Ось ці «Слуги» не знаю навіть якого народу, насправді прислужники Кремля, але ми виправимо цю помилку», – додала Фріз.

«Нам говорять «какая разница», адже на вартість горілки чи ковбаси мова не впливає. Втім я хочу сказати, що мова має значення, коли окупант скомандує «по вагонам». Так уже було в нашій державі. Так було в 30-ті роки, так було, коли НКВС наче скот пакував по вагонах кримських татар у 1943 році. Так було, коли росіяни виганяли з власних домівок вірмен, інгушів, чеченців, поляків. Ми пам’ятаємо що окупант і агресор, який приходить спочатку відбирає мову, а потім забирає ваш будинок.. І ми будемо боронити і захищати мову, армію, віру, нашу незалежність і нашу державу», – сказала Ірина Фріз.

«Коли країна приймає мову окупанта – а це те, що нам каже Бужанський щодо освіти – така країна капітулює або втрачає незалежність», – заявила представниця «Європейської Солідарності».

«Ми не дамо нас втягнути в повзучу капітуляцію та в махровий реванш, тому що ми знаємо за що ми стоїмо і що ми боронимо. Тому що ми віримо в те, що ми робимо. Тому що нам є що передати нашим дітям, які будуть жити у вільній, суверенній, незалежній державі», – підкреслила вона.

Ірина Фраз підкреслила, що сьогодні ми маємо владу колаборантів, яка намагається нас завести в російське стійло, де вже давно перебувають росіяни, які втратили свободу, честь, гідність, право на зібрання, право на обрання майбутнього.

«Але ми з вами українці. Ми боронимо все, що є українським і сповідуємо українське, тому що це надихає нас. Тому що ми нащадки козаків, ми нащадки тих, хто боронив цю державу під прапором УНР, УПА, під прапором незалежної України. Вони боролись за цю державу, сповідуючи її як українці, будучи українцями. Будьмо достойними тих, нащадками кого ми з вами є», – сказала депутатка.

«Мова – це наша незалежність і ми мамо її боронити. Зараз ми маємо можливість бачити тих гнид, як казав Симон Петлюра, які страшніші за московських вошей. Вони зараз як агенти Кремля проводять політику русифікації нашої держави. Але ми з вами здатні задавити цих гнид, так само всередині, як це роблять наші захисники на східному фронті. Не дамо жодного шансу зруйнувати, підірвати чи поставити навіть під сумнів нашу українську мову. Бо вона є державна і вона є єдина», – сказала представниця «Європейської Солідарності».