Президент України не має права мовчати, коли Росія вбиває людей на Донбасі – Марія Іонова звернулася до Зеленського

Росія підступно вбиває українських військових і медиків, а президент Зеленський мовчить – це злочин проти власної держави. Про це заявила народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова з трибуни Верховної Ради.

«Ми не можемо закривати очі на те, що відбувається на фронті. А там практично щодня гинуть українці, десятки поранених, в госпіталях тихо помирають наші українські воїни. Це громадяни України, це наші з вами виборці. Сьогодні лише 17 липня, а кількість смертей вже зрівнялася з втратами за червень. На фронті відбувається ескалація бойових дій», – наголосила Іонова.

«Кілька днів тому бойовики порушили усі моральні і гуманітарні норми, обстрілявши поблизу селища Зайцеве наших військових, які здійснювали попередньо домовлену евакуацію тіла загиблого нашого військового», – додала вона.

«Підступне вбивство медика, на якому були усі відповідні маркування, є черговим свідченням того, що проросійські бойовики навіть не збираються дотримуватися міжнародних, правових, гуманітарних норм. А запізніла реакція президента Зеленського – це віроломний воєнний злочин», – зазначила народний депутат.

Марія Іонова звернула увагу, що президент у своїх заявах боїться назвати Росію державою-агресором.

«Це ми воюємо, несемо втрати, це наших кримських татар і проукраїнських громадян арештовують в Криму. А ми боїмося сказати ім’я ворога, щоб його не образити? Чи що? Ми бачимо, як Росія підіймає градус протистояння і продовжує нарощувати агресивну, терористичну політику. Все активніше залучаються представники силових структур РФ. А це снайпери, і спецпризначенці. Російські окупаційні війська і далі продовжують блокувати проїзд представників СММ ОБСЄ і збивають їхні безпілотники. Все це свідчить, що РФ до ескалації бойових дій проти України готова. На нашому кордоні Росія тримає три міжвидові угрупування військ, які здатні без оголошення мобілізації проводити раптові наступальні дії», – зазначила Марія Іонова.

Вона звернулась до президента Зеленського із вимогою не мовчати, коли від злочинів Росії гинуть українські військові.

«А чому досі ми не скликаємо РНБО, чому за нашою заявою країни, яка потерпає від російської агресії не скликаємо Раду Безпеки ООН. Ніхто не буде захищати Україну більше, ніж ми самі. І позиція першої особи держави – це чіткий сигнал міжнародному співтовариству до спільних дій, до збільшення тиску на Кремль.

Пане президенте, не мовчіть. Якщо буде мовчати ваш телефон – буде мовчати міжнародна спільнота. Треба підняти слухавку і подзвонити в Берлін, Париж, Вашингтон і висловити своє обурення фактом злочину та скоординувати дії», – наголосила народний депутат.

«І не треба цуратися здобутками тих п’яти років, які були зроблені, починаючи від Петра Порошенка – і урядом, і парламентом. Це було зроблено для країни. Розширюйте це і розвивайте, але не ламайте», – резюмувала Марія Іонова.

Be the first to comment

Leave a Reply