Ірина Фріз закликала українців нагадати світу, що «Крим – це Україна»

Росія намагається легалізувати анексію Криму і репресувати всіх, хто каже правду про те, що Крим – це Україна.

Про це повідомила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз.

«Сьогодні у другому читанні Держдума Росії проголосувала за законопроект про прирівнювання закликів «до відчуження території РФ» до екстремізму.

Про що законопроект Загалом, законопроект був внесений до Держдуми для виконання оновленої Конституції РФ. Законопроектомуточнюється термінологія діючого федерального закону «Про протидію екстремістської діяльності». Екстремізмом визнається порушення територіальної цілісності Російської Федерації, у тому числі відчуження частини її території. Вислови, заяви ЗМІ, автор будь-яких друкованих, аудіо чи відео носіїв інформації, у яких містяться ознаки «закликів» щодо зміни території РФ за цим законом будуть прирівнюватися до екстремістської діяльності і буде нести кримінальне покарання за законами РФ. Відповідальність наставатиме і для тих, хто знаходиться за кордоном», – наголосила вона.

«Цим законом Росія легалізує анексію кримського півострову Адже, згідно ньому кожен, за вислів «Крим-це Україна» вважається злочинцем і може нести кримінальне правопорушення», – додала Фріз.

Народна депутатка підкреслила, що ухвалюючи цей закон Росія вчергове порушує міжнародне законодавство.

«Російська Федерація порушує 10 статтю Конвенції про захист прав людини та основних свобод, згідно якої кожна людина має право на вираження власної думки, без контроля державних органів і незважаючи на кордони», – зазначила політикиня.

«Закон має пройти ще третє читання, яке планується на завтрашній день, проте немає жодних сумнівів що Держдума його підтримає. Перелік осіб, які можуть нести кримінальне покарання за цим законом буде великий. Адже кожен політичний лідер та демократичний парламентар знає, що анексія Криму була незаконною, і що Крим-це Україна», – наголосила Фріз.

Народна депутатка закликала всіх долучитися до флеш-мобу харківської «Європейської Солідарності» і нагадати світу, що Крим є окупованою територією України.

«Долучайтесь до флешмобу ініційованого «Європейською Солідарністю» Харківщини. Заявимо світові, що Крим — це Україна і легітимізувати анексію — неможливо», – звернулася Ірина Фріз.