Ірина Фріз: у Зеленського створюють списки військових – учасників Революції Гідності

Влада Зеленського створює списки учасників Революції Гідності серед військовослужбовців і може їх використовувати задля кримінальних переслідувань і передачі даних Росії.

Про це повідомила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз на своїй сторінці в мережі Фейсбук. Вона оприлюднила документ, який розсилається у підрозділи ЗСУ.

«Влада збирає інформацію про діючих військовослужбовців, які брали участь в подіях Революції Гідності для створення єдиної бази даних таких осіб. Цей документ розповсюджується по військовим частинам, і ми маємо підтвердження, що це не фейк. Зрозуміло, що на тлі російського наративу про державний переворот, яким Росія та її п’ята колона в Україні вважають Революцію Гідності, а також рішення ТКГ щодо припинення будь-яких розвідувальних та оборонних заходів, використання безпілотних апаратів в зоні ООС та про відповідальність військовослужбовців за порушення цих «домовленостей», – така база даних фактично є списком патріотів для притягнення до кримінальної відповідальності та зачищення Збройних Сил України, а можливо й інших воєнізованих формувань від патріотично налаштованих військовослужбовців».

«Загрозою є ймовірність передачі такої бази після її формування спецслужбам Російської Федерації», – підкреслила народна депутатка.

Фріз також повідомила, що подає депутатське звернення для отримання інформації щодо мети і законності створення подібних списків.

«Звернулась до Міноборони за роз’ясненням щодо мети, завдань, а також нормативно-правових підстав для формування бази військовослужбовців – учасників Революції Гідності», – зазначила Фріз.