Український Мойсей: Петро Порошенко про роль Андрея Шептицького в державотворенні

«Неймовірно велику» постать Андрея Шептицького «не може проминути мовчанкою ні приятель, ні ворог; ні убогий, ні багатий; ні релігійна людина, ні атеїст; ні науковець, ні неписьменний… такі люди дорогі для нації і складають її золотий запас». Так казав про Митрополита один з дослідників його діяльності. Папа Іван Павло ІІ назвав місію Владики Андрея «героїчною апостольською працею». В час терору проти Церкви і народу Шептицький дав приклад безстрашного і непохитного наслідування Христу.

На основі церковної структури він створив прообраз українського національного організму. Україна тоді ще була розділеною між сусідами, де-юре ще не постала. Але де-факто держава існувала. Існувала саме в тих межах, що і Греко-Католицька Церква! Цьому Великому Українцеві належить одна з головних ролей у державотворенні та консолідації українців в єдину націю. Недарма ще за життя багато хто називав його українським Мойсеєм.

На наших очах здійснюється пророцтво митрополита Андрея: «Україна увільниться зі свого упадку та стане державою могутньою, з’єднаною, величавою, яка буде дорівнювати другим високо розвинутим державам. Мир, добробут, щастя, висока культура, взаємна любов і згода будуть панувати в ній».