Ростислав Павленко: у Зеленського не розуміють, як долати економічну кризу та епідемію коронавірусу

Криза в українській економіці почалася ще до епідемії коронавірусу, а у команди Зеленського немає розрахунків та продуманих кроків із її подолання. Вони не мають уявлення, як їхні дії та рішення вплинуть на бізнес, громади і життя людей.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко в ефірі телеканалу «Прямий».

«Не бачимо поки рішень, які могли б якось попередити цю кризу чи зупинити те, що вже почалось. Криза почалася ще до епідемії, а в ході епідемії влада, на жаль, показала дуже тривожну властивість: немає прорахування кроків наперед, немає розуміння, як те чи інше рішення відіб’ється на бізнесі, на громадах, на людях, на медиках», – сказав депутат.

Він нагадав, що Україна виходила з карантину не після продуманого рішення уряду, яке б дозволило відновити бізнес та поступово активізувати економіку, а через протести громадян, які вимагали відновити роботу транспорту та дозволити працювати бізнесу. «Коли вже люди почали виходити на вулиці, бо вони не могли забезпечити собі роботу, гроші і подібне, тоді вже було якесь реагування», – сказав Ростислав Павленко.

Депутат також застеріг від можливого штучного створення дефіциту захисних засобів через рішення уряду, який знову дозволив експортувати захисні маски з України. Ростислав Павленко нагадав, з якими проблемами стикнулися українці на початку епідемії коронавірусу, коли в українських аптеках неможливо було купити ані масок, ані антисептиків. Крім того, залишаються високими ціни на ці засоби.

Представник «Європейської Солідарності» також наголосив на неефективності заходів уряду Зеленського щодо встановлення карантинних зон по регіонах: «Мери міст, місцеві ради починають приймати рішення – що нам ваша «червона», «помаранчева», «сіробуромалинова» зона не підходить».

«Спочатку проговоріть, поясніть, покажіть альтернативу, а потім приймайте якесь рішення», – додав він.

Ростислав Павленко особливо наголосив на неприпустимості невиплат передбачених в бюджеті грошей лікарям, які найбільше ризикують у боротьбі з розповсюдженням хвороби.

«Досі не виплачені належні кошти медикам, і про це так само ще з квітня-травня говорять. Тоді казали, що була якась комунікаційна проблема, щось не допрацьовували на місцях… Але вже серпень і досі цього немає», – сказав він.