У Дніпрі відбулася багатотисячна акція проти капітуляції, реваншу «п’ятої колони» Кремля і за об’єднання патріотичних сил

У центрі Дніпра відбулася багатотисячна акція, організована партією «Європейська Солідарність», проти реваншу проросійських сил, які намагаються ініціювати так званий «Дніпровський референдум».

В акції взяли участь народні депутати України, громадські активісти, ветерани, представники партії «Демократична Сокира», «Руху опору капітуляції», ГО «Справа Громад», ГО «Рух Ветеранів України», «20 легіон», «Асоціація Ветеранів-підприємців», «Інститут людини та міста», діячі культури.

«Сьогодні держава постала перед небезпекою реваншу Кремля і проросійської п’ятої колони через повну непрофесійність нинішньої влади, яка свідомо чи несвідомо трощить і ламає все, що ми з вами потом і кров’ю створювали протягом цих нелегких п’яти років», – наголосив народний депутат, співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов. Він передав усім присутнім на акції вітання від лідера опозиції, п’ятого Президента України Петра Порошенка і подякував Дніпру за принципову позицію у 2014 році.  «Хочу всім подякувати, бо тоді, у 14-му році саме Дніпро, саме ваша область стала тим форпостом, який не дозволив ворогу просунутися далі по території України. Впевнений, що і сьогодні, у 2020-му році Дніпро стане тим форпостом, який не дозволить цьому реваншу захопити нашу землю, вбивати наших людей і залишати без майбутнього наших дітей», – заявив Герасимов.

Серед учасників акції – батько загиблого морпіха Ярослава Журавля Сергій. Він розповів, що приїхав на акцію, бо його син Ярослав підтримував і високо цінував розбудову армії, яка відбулася, починаючи з 2014 року, за президента Порошенка. «Я приїхав сюди не для телевізора, не для піару, я приїхав тому, що так мені звеліло серце», – говорить Сергій Журавель. 

«Я неймовірно пишаюся, що стою поруч із батьком справжнього Героя України – Сергієм Журавлем. Я лише народний депутат, політик і це ніщо порівняно з кожним українським Героєм, який сьогодні захищає Україну, бо вони герої», – сказала народний депутат України Вікторія Сюмар.

«Не має бути так, що Україна не захищає своїх захисників і воїнів. Так не має бути. І ми маємо сказати «Ні капітуляції». Так не має бути, що українську армію сьогодні відводять із позицій, які завойовані людськими життями, бо це політика капітуляції. Так не має бути, коли Ярослав Журавель і його батько Сергій Журавель досі не визнані на державному рівні Героями України, бо це Герой України. Ярослав Журавель – це Герой України. Дуже хочу, щоб кожен з вас висловив свою позицію і сказав що ми всі хто зібрався тут виступаємо за те, щоб Ярославу Журавлю, на жаль, посмертно присвоїли звання Героя України. Ми цього доб’ємося рано чи пізно, бо справжні герої не вмирають», – підкреслила Сюмар.

Народний депутат України, генерал-лейтенант Михайло Забродський закликав всі проєвропейські патріотичні сили до об’єднання.

«Ми говоримо про єднання. Єднання – це наша відповідь тим викликам, які з’явилися саме зараз саме на місцевих виборах. Зараз наша послідовна позиція і наше єднання патріотів, гідних політичних сил, єднання на основі єдиної платформи, якою є політична сила «Європейська Солідарність». Політична сила, яка за рік роботи в парламенті нічим себе не заплямувала, до якої не може бути жодних звинувачень і претензій ні в якихось політичних оборудках, ні в договору, ні в недотриманні своєї позиції. Наш шлях визначений – ми йдемо ним і йдемо разом. Покажемо їм, в чому тут «разница», – закликав генерал Забродський.

Очільник «Демократичної сокири» у місті Дніпро Віталій Кальницький наголосив, що проукраїнські сили мають об’єднатися і крокувати спільно до Європи.

«Шість років тому Україна довела усьому світу, що вона незалежна і цивілізована країна. Український народ силою вигнав того, хто хотів зробити з нас московських кріпаків. Потім довелося боронити нашу Батьківщину. Наші військові до сьогодні дуже впевнено втримують одну з найбільших армій цього світу і дають по зубам. Весь світ дізнався, що є така держава Україна – незалежна нація, міцна нація», – сказав він.

«Сьогодні тут присутні багато партій, і ми маємо різне бачення на певні питання, але у нас одне бачення щодо нашої Батьківщини. Ми маємо проєвропейський вектор і маємо бути в колі цивілізованих країн. Ми маємо об’єднатися, стати тісними рядами і йти до Європи, вести за собою усіх наших громадян», – підкреслив Кальницький.

Координатор Руху опору капітуляції в Дніпрі Андрій Денисенко зазначив, що патріоти держави мають об’єднатися, щоб не допустити жодних референдумів та інших проявів сепаратизму.

«Радий бачити багато сильних, свідомих, патріотичних українців представників різних політичних сил, хто сьогодні прийшов сказати «так» об’єднанню українських патріотів і рішуче «ні» референдумам і будь-яким іншим проявам сепаратизму в Дніпрі – серці України. Вдячний, що нас сьогодні так багато. Ми багато місяців виходимо на майдани наших міст і творимо великий потужний проєвропейський рух опору, рух на захід до джерел європейської України. Саме це має об’єднати патріотів. Ряди українських сил, які підуть на вибори мають бути чистими як ніколи. Не має бути сумнівів у репутації представників місцевих рад, які прийдуть до влади під патріотичними і державницькими гаслами», – сказав він.

Учасник російсько-української війни, представник ГО «Справа Громад» Дмитро Кошка наголосив, що українська історія складається зі складних етапів національно-визвольних змагань і часто внутрішні конфлікти руйнували незалежність – це неприпустимо. «Закликаю вас, давайте вчитись на чужих помилках і об’єднуватися», – підкреслив він.