Костянтин Єлісєєв: У Зеленського має бути більш активна позиція по ситуації в Білорусі

У Зеленського має бути більше активна позиція щодо подій в Білорусі, особливо щодо затримання українських волонтерів і правозахисників.

Про це заявив дипломат, радник п’ятого Президента Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв в ефірі «Прямого».

«Я хотів би бачити більш проактивну позицію і президента, і вітчизняного МЗС щодо ситуації, яка зараз відбувається в Білорусі. Бачите конкретний приклад – це українські громадяни, ув’язнені на території Білорусі і направили дві ноти. Направити нотку – це дві хвилини. На мій погляд, цього замало. Це пасивно. Я думаю, що треба було вже ще позавчора або поза позавчора, щоб в Мінську, у Білорусі, сидів спецпосланець президента України й активно комунікував як з громадянським суспільством, так і з Адміністрацією Лукашенка, по-перше, для того, щоб показати проактивну позицію України, намагатися знайти якісь виходи з цієї ситуації і не дозволити дрейфувати Білорусі в сторону Москви. А по-друге, звичайно, якраз в таких ситуаціях швидко вирішувати на персональних, як кажуть, засадах такі от речі в плані звільнення українських громадян, зокрема, і так далі», – сказав дипломат.

Також Єлісєєв наголосив на необхідності координації в рамках «люблінського трикутника» у зв’язку з протестами.

«Звичайно, краще пізніше, ніж ніколи. Але я думаю, що можна було б в координації з країнами новоствореного «люблінського трикутника» направити спецпосланця. З одного боку, є Україна, а з іншого боку, за спиною цього спецпосланця був би цілий ЄС, який би, до речі, моніторив ситуацію, збирав би інформацію з місця подій. Бо ми збираємо поки що тільки з мас-медіа, з соціальних мереж…», – зазначив Єлісєєв.

Дипломат зазначив, що в Європейському Союзі підтримали конструктивність пропозицій п’ятого Президента Петра Порошенка врегулювання ситуації в Білорусі.

«Певний поштовх, сподіваюсь, надав п’ятий Президент Порошенко, який ініціативно запропонував деякі шляхи виходу з кризової ситуації. Цікаві ідеї, до речі. І з деякими ідеями вони погоджувалися і, зокрема, зараз думають в контексті підготовки до Ради міністрів ЄС, як побудувати дискусію», – сказав він.

«Американська сторона буде також обережно дивитися за ситуацією в Білорусі і координувати це з європейськими партнерами. На мій погляд, виборів там взагалі не було. Тому я підтримую ідею, яку висунув Президент Порошенко про оголошення дострокових президентських, можливо і парламентських виборів у Білорусі, щоб врятувати ситуацію», – додав він.