Адвокат Ігор Головань: Печерський суд став бастіоном захисту незаконних дій влади, яка воює проти опозиції

Музей Гончара став ареною юридичної війни, яку влада оголосила опозиції. Про це заявив адвокат п’ятого президента, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка Ігор Головань, коментуючи чергове рішення Печерського суду щодо арешту картин. Він зауважив, що протиправні дії силовиків, які вже доведені в інших судах, не розслідуються належним чином, натомість рішення на користь ДБР, які «прикривають» незаконні дії силовиків, Печерський суд ухвалює дуже швидко.

«Ми зараз у дворі Музея Гончара, який став ареною великої юридичної боротьби влади проти опозиції. У свій час була ганебна історія із захопленням музею, з незаконним обшуком арештом колекції картин, що належать подружжю Порошенків. Ми знаємо, що навіть Печерський суд не визнав цей обшук законним. Відмовив прокуратурі і слідчим ДБР у наданні дозволу на цей обшук. А крім того, оскільки арешт на картини було все таки накладено, 27 липня цього року Київський апеляційний суд скасував ухвалу суду про арешт картин», – нагадав Головань. 

«Єдиним варіантом у  цьому випадку бути притягнення до встановленої законом відповідальності тих людей, які брали участь у цій ганебній історії із захопленням Музею Гончара, з захопленням колекції картин, з побиттям журналістів і депутатів з перешкоджанням діяльності журналістів і депутатів. Тобто всі ці люди – працівники ДБР і прокуратури,  які брали в цьому участь,  мали бути і будуть притягнуті до кримінальної відповідальності», – зазначає адвокат. 

«Але замість того прокуратура, як це зазвичай вже зараз, знову звернулася до свого улюбленого Печерського суду, і з порушенням всіх процесуальних законів і матеріальних законів 10 серпня Печерський суд повторно видав ухвалу про накладення арешту на колекцію картин Петра Порошенка, яка зараз виставлена у цьому музеї», – повідомив Ігор Головань. 

«ДБР за будь-яку ціну намагається залишатися під парасолькою певної групи суддів Печерського суду, які буквального готові на все. Для прикладу – ці ухвали стосовно незаконного арешту картин виносяться протягом днів, а ось оскарження бездіяльності прокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які брали участь у незаконному обшуку, у побитті журналістів – вони не поспішають і відкладають засідання на жовтень цього року», – зазначає Головань. 

«Печерський суд у нашому випадку виступає таким собі бастіоном захисту незаконних дій влади. Думаємо, тому, що так їх просять з владних кабінетів, зокрема з Офісу президента», – говорить адвокат.

«Очевидно, що метою цього повторного арешту є спроба надати якийсь вигляд законності цим діям щодо незаконного обшуку і захистити від відповідальності, прикрити  тих слідчих і тих прокурорів, які організували незаконний обшук. Звичайно, що все це закінчиться тим, чим закінчилося минулого разу – арешт буде скасовано, провадження буде закрито, а винні будуть притягнуті до відповідальності», – переконаний адвокат Порошенка.