Сьогодні державність Білорусі може опинитись під питанням – Яна Зінкевич

Олександр Лукашенко намагатиметься будь-що зберегти свою влади, тож погодиться на будь-які умови та поступки заради своєї підтримки. Таку думку висловила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Яна Зінкевич в ефірі телеканалу «Прямий».

Депутатка зазначила, що нинішня ситуація в Білорусі досить складна, оскільки проти фальсифікацій на виборах президента Білорусі масово виступають громадяни, які відкрито закликають Олександра Лукашенка піти з посади президента. Натомість Лукашенко не бажає визнавати свою поразку та звернувся за підтримкою до Росії.

«Я думаю, на жаль, може бути під питанням взагалі державність Білорусі. І дійсно, наскільки Лукашенко піде на поступки, я думаю, мабуть, на всі, які попросять», – сказала Яна Зінкевич.

Водночас вона погодилася із думкою, що Олександр Лукашенко до кінця і не уявляє собі ситуацію, що відбувається в країні.

«Йому говорять, що він найкращий президент, що у нього величезна підтримка. Я думаю, що він у такому якомусь вакуумі, що все сприймає як чиїсь «руки США», якісь провокації, якісь підкупи. Я не думаю, що він вважає, що це реальність», – зауважила депутатка.

При цьому вона наголосила, що білоруси поки не демонструють наміру відмовлятися від протестів проти Лукашенка і його влади в країні, та не хочуть миритися з іще одним його президентським терміном на посаді.

«Ми бачимо, що протести не зменшуються, кількість людей, які виходять дійсно велика. Білоруси вчаться відбивати своїх що немало важливо, тому що раніше споглядали, як наприклад в Росії як арештовують їхніх товаришів. А зараз уже дійсно відбивають, приходять під СІЗО. Організовані великі волонтерські групи, які підтримують як родини, так і тих людей, які уже звільнилися», – зауважила вона.

Яна Зінкевич додала, що досі залишається ув’язненими велика кількість білорусів і може бути арештовано дуже велику кількість людей.

«Я не вважаю, що Лукашенко впорався із цими мітингами, але наскільки вистачить цього протесту важко спрогнозувати», – також зазначила вона.