«Європейська Солідарність» вимагає від Зеленського відповіді щодо запланованих переговорів про «особливий статус» ОРДЛО і виборів на Донбасі на зустрічі зовнішньополітичних радників Нормандської четвірки

«Європейська Солідарність» вимагає від Зеленського підтвердити автентичність оприлюднених Росією документів, які пропонується ухвалити на зустрічі зовнішньополітичних радників Нормандської четвірки, і повідомити суспільству чи отримував вказівки Леонід Кравчук погодитись на звернення до парламенту щодо «особливого статусу» Донбасу і виборів на території ОРДЛО.

Про це написала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Як народна депутатка України, звертаюся до Президента Зеленського з вимогою підтвердити або спростувати автентичність документів, які пропонує Росія ухвалити за підсумками засідання Трьохсторонньої контактної групи, на зустрічі зовнішньополітичних радників Нормандської четвірки, що запланована на 28 серпня, а також підтвердити чи спростувати згоду голови української делегації Леоніда Кравчука звернутися до парламенту, аби він підтримав запропоновані росіянами умови», – написала політикиня.

«Відповідно до оприлюднених ЗМІ документів, Україна бере на себе зобов’язання скасувати постанову, яка не дозволяє зараз проводити місцеві вибори на окупованих територіях. Крім того, нав’язані Росією умови, на які нібито погоджується голова української делегації Кравчук, передбачають надання ОРДЛО так званого «особливого статусу» на постійній основі, подальше відведення української армії в тил та запровадження так званого «прямого діалогу» між українською владою та керованими з Москви терористами», – підкреслила вона.

Народна депутатка зазначила, що виконання бодай одного пункту із вказаних вимог стане початком знищення суверенітету України.

«Особливо цинічним виглядає процес здачі українського суверенітету у дні, коли Україна відзначає 29 річницю української незалежності. Вимагаю у влади оприлюднити деталі перемовин, які ведуться українською делегацією, а також інструкції/директиви, якими керується голова делегації Кравчук, який, вочевидь, відповідно до своїх повноважень, відображає офіційну позицію діючого Президента Зеленського», – наголосила політикиня.