Софія Федина: Ми свою незалежність боронитимемо до великої української перемоги

Марш Незалежності, 24 серпня 2020 року

Зеленський має взяти відповідальність за загибель Ярослава Журавля і присвоїти йому звання Героя України. Про це заявила волонтерка, народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина під час виступу на акції «З незалежністю не жартують» на Європейській площі.

«Сьогодні час не просто збиратися, а чітко формувати плани. Наші герої мають бути героями, їх ніхто не має право поступати. І так Ярослав Журавель має бути офіційним Героєм України. Це буде також взяття потерпілим на себе відповідальності за 4 дні знущання і тортури. «Потерпілий», ти Верховний Головнокомандувач. Президент України має відповідати за кожен крок і за кожну дію, яку він бере під особистий контроль. І ми можливо промовчимо на деякі речі, якщо буде виконаний цей святий обов’язок», – сказала вона.

«Політв’язні, яких переслідують тільки за те, що вони ветерани, військові, волонтери, за позицію і власну думку вони не мають сидіти безнаказано по тюрмах і в СІЗО», – додала Федина.

Крім цього, народна депутатка підкреслила, що Україні потрібен справжній Президент і лідер, а не той, хто боїться власної армії.

«Потерпілий», який боїться своєї армії, волонтерів, і українського народу, він не може керувати Україною. Бо у України має бути справжній лідер, який поведе за собою, який буде боронити рідну землю на рівні з усіма захисниками», – зазначила вона.

Федина наголосила, що патріоти мають об’єднатися, адже саме вони завжди боронитимуть державність.

«Сьогодні річниця нашої незалежності. Це не є незалежність Зеленського, «Слуг», будь-якої іншої партії. Незалежність належить кожному українцю, кожному громадянину України. І нам заборонити тримати оборону. Ми свою незалежність боронитимемо до великої української перемоги», – сказала народна депутатка.

«Для цього нам треба нарешті перестати сваритися між собою. Ми маємо бути єдині, бо ворог є і внутрішній і зовнішній. Тільки нашою єдністю і силою, цільністю і непохитністю ми можемо вибороти ту державу, ту Україну, в якій ми хочемо жити», – закликала політикиня.