Іванна Климпуш-Цинцадзе: програми МВФ і ЄС фактично є єдиною мотивацією для структурних реформ в Україні

Фінансова допомога від Європейського Союзу стала певним запобіжником від недолугих дій чинної влади і мотивацією для реформ в країні.

Про це народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила під час виступу з трибуни парламенту.

«Я сподіваюся, що всі в цій залі, за виключенням, хіба що «друзів дефолту імені Коломойського», усвідомлюють необхідність отримання макрофінансовоі допомоги від Європейського Союзу в розмірі до 1,2 млрд. євро. Це є критично важливим для знесиленої недолугими діями уряду економіки України. Це – важливий сигнал для інвесторів. Програма і Міжнародного валютного фонду, і Європейського Союзу сигналізують, що країні таки можна довіряти», – зауважила з народна депутатка.

«Це вікно можливостей для виходу на ринки зовнішніх запозичень за низькою ставкою. Бо МВФ і ЄС справді хочуть, щоб гроші їм повертали. Отже країна має мати можливість, як це зробити. Саме для цього вони ставлять нам свої умови, а не для того, аби Сорос заробив гроші. Але і це не головне Головне, що сьогодні програми МВФ і ЄС фактично є єдиною мотивацією для структурних реформ в Україні. Якби не вимоги МВФ, то не було б антиколомойського закону, ринку землі, а країна загрузила б в повному популізмі», – додала політикиня.

«Найголовніше у цій угоді наступне. Якщо влада не вважає важливим верховенство права і безпідставно переслідує опозицію, знищує реальне розділення гілок влади і незалежність судової системи. Якщо владі непотрібні незалежні НАБУ та МКУ. Якщо влада просто імітує інтеграцію до ЄС – то, можливо, хоча б дірка в «кишені держави», яку треба зашити, змусить владу щось змінити в підходах до управління державою і управління Україною, виконуючи вимоги ЄС», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.