Топтатися ногами по прапору неприпустимо: Софія Федина звернулася до Генпрокурора через наругу над державним символом під час офіційних заходів 24 серпня

Зеленський і його команда відзначаються тим, що намагаються знищити все, що символізує самодостатню і незалежну Україну. Про це cказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина в коментарі журналістам.

«В даному випадку йдеться, що не тільки президент потоптався, але всі, хто був присутні на цій конкретній імпровізованій сцені, яка була вкрита кольорами національного державного прапора України, вони тим самим порушили 338 статтю ККУ, в якій вказано, що глумитися, а тим паче публічно глумитися над державними символами заборонено і за це є відповідальність, починаючи від штрафів і завершуючи ув’язненням. Питання в тому, що це є загальна тенденція політики, яку проводить Зеленський. Він розмиває всі ті символи, які є важливими для України», – сказала Федина.

«Сьогодні мала розмову з хлопцями з передової. За прапор України вбивали, за те, що ти вивішував прапор України ув’язнювали, як наприклад Володимира Балуха, вбивали як це сталося з Володимиром Рибаком. За тризуб рубали руки, катували. І топтатися по національному прапору – це є абсолютно неприпустимо», – додала депутат.

Вона зазначила, що чинна влада  День Незалежності на Софійській площі перетворила на «тотальний цирк показування по суті голих людей і нівелювання незалежності як такої».

«Для військових, які йшли в Марші захисників не знайшлося ані слова, ані півслова, а тільки те, що вони йому заважають і плутаються під ногами, то нарешті треба ставити правильні акценти. У нас є держава, державний прапор синьо-жовтий. Національний державний герб це є тризуб. Сьогодні ми також мали питання, що нам треба великий тризуб, що є відгомоном комуністичного минулого України. Знову ж таки я вважаю, що це є чергова спроба нівелювати наш герб, який сам по собі є величезною історичною спадщиною і гордістю не тільки України, але і багатьох країн, тому ще це один з найдавніших гербів, які є присутні в сучасному просторі», – зауважила Федина.

Депутат наголосила, що президент Зеленський і його команда відзначаються тим, що намагаються знищити все, що символізує самодостатню і незалежну Україну.

«Тому сьогодні буде подання. На жаль, щодо самого президента ми не можемо на нього подати в Генпрокуратуру, тому що він  недоторканний, і мала б його діями займатися тимчасова слідча комісія на рівні Верховної Ради України. Я думаю, і на це прийде час. За кожну дію, яка знищує Україну, за кожен крок, який є зрадою України, буде відповідати як Зеленський, так і всі ті, хто долучилися», – підсумувала парламентар.