Ніна Южаніна: Зеленський має відреагувати на дії своїх охоронців у Дніпрі

Зеленський має відреагувати на дії своїх охоронців, які під час акції у Дніпрі зламали ребро активістці.

Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна в коментарі Прямому.

«Мене особисто вражає, як правоохоронні органи чи охоронці підступно і приховано застосовують силові прийоми. Коли подивитися на ту штурханину в Дніпрі, яку вчора бачила вся країна, то нібито ці незначущі дії, які призвели до перелому ребра, виглядають як якесь непорозуміння. А насправді це робили спеціально навчені люди, які, штурхаючи, наносять суттєві тілесні ушкодження людям. Дивує, наскільки жорстоко ці люди себе поводять з мирним населенням», – сказала Южаніна.

«Навіть якщо комусь не сподобалося те, що вони говорили чи намагалися проводити законну акцію, було неприпустимо застосовувати в такий спосіб силу. Якщо президент буде не спроможний розібратися в цій ситуації і з розумінням поставитися до того, що він нього вимагає суспільство, мені здається, що його іміджу як простого хлопця настане край», – додала депутат.

Ніна Южаніна зазначила: «Мені здається, що кожна людина, в тому числі і президент, точно має знати цю інформацію. Якщо він не буде розуміти, що відбувається навколо нього, і не чути про такі факти порушення законодавства з боку його охорони, то тримання його в теплій ванні ні до чого доброго не призведе».

Депутат також зауважила, що в парламенті немає можливості розглядати такі питання, тому що фракція «Слуга народу» не реагує на всі виклики, які відбуваються впродовж останнього часу навколо дій президента і членів його фракції.

«Мені здається, що найбільшу позитивну роль зараз може відіграти сама реакція президента, бо ми знаємо, що він реагує, коли йому підказують в той спосіб, який йому найбільше підходить – відео чи ще якимись новітніми технологіями. В даному випадку щодо дівчат він точно він має принести якщо не вибачення, то пояснити ситуацію», – сказала Южаніна.

Вона відзначила, що, отримавши владу, Зеленський використовує її повною мірою і з тим зухвальством, яке притаманне людям, які вперше потрапляють у владу і розуміють, скільки там плюсів і мінусів.

«Мінуси залишаються комусь, а плюси споживаються. Відповідальність і важка робота, яка лежить на президентові, менше всього зараз напружують Зеленського, і тому він більше поринає в ті додаткові блага, які може отримати. Мається на увазі використання резиденцій, їх облаштування, використання кортежів. Я сама нещодавно рахувала кількість автомобілів супроводу у кортежі президента… Думаю, що суспільству необхідно знати, хто з шести президентів зараз найбільше витрачає коштів на своє утримання. Це б дало можливість людям проаналізувати і зрозуміти якісь видимі речі», – додала депутат.