Розваги замість вшанування борців за Україну: генерал Забродський про ставлення Зеленського до Дня Незалежності

В День Незалежності України президент Зеленський не вважав за потрібне вшанувати пам’ять військових, полеглих у російсько-українській війні, а обмежився лише розважальним шоу, продемонструвавши своє розуміння і ставлення до Незалежності нашої країни. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність», генерал-лейтенант Михайло Забродський в ефірі телеканалу «Прямий».

«На мій погляд було чітко продемонстровано владною вертикаллю і зокрема очільником нашої держави його розуміння незалежності, і розуміння його соратників, і розуміння тих, хто з ним працює», – прокоментував він формат святкування, який був запропонований киянам і гостям столиці.

«Минулого року були певні реверанси навколо роялів, які теж викликали певні асоціації. Цього року ми співали про «шльопки» на фоні храму і біля стіни, де вказані прізвища героїв, полеглих у боротьбі. Ось такий формат і таке розуміння незалежності», – сказав Михайло Забродський.

Він також прокоментував багатотисячний Марш Незалежності, який відбувся в центрі Києва, та участь у ньому п’ятого Президента України Петра Порошенка та інших українських політиків. Депутат наголосив, щоб йти попереду колони ветеранів російсько-української війни, волонтерів та рідних загиблих військових потрібно мати моральне право на це.

«На сьогоднішній день це має робити лише той президент, який в умовах війни керував державою і керував обороною держави. На жаль, у діючого президента такого досвіду немає. І навіть прагнення такого нема», – сказав Михайло Забродський.

Депутат також підкреслив, що у День Незалежності 24 серпня на церемонії вшанування загиблих воїнів не було ні президента Володимира Зеленського, ні представників влади.

«Мене особисто здивувало, я більш ніж був здивований… В цей день, як взагалі-то і кожен день, у Міністерстві оборони в Залі пам’яті проводиться ритуал певний, який присвячений військовослужбовцям, представникам інших силових відомств, які загинули в цей день. І якщо брати до уваги те, що незалежність потребує, в тому числі, і жертв під час її захисту, то мені здавалося, що місце верховного головнокомандувача діючого, хоча б на початку цього дня, саме там. Але, на жаль, відвідавши ритуал, всі впевнились, що жодного представника влади офіційної, крім військовослужбовців, які задіяні в ритуалі, і посадових осіб з апарату Міністерства оборони, на жаль, там не було», – сказав він.

Михайло Забродський додав, що це також демонстрація розуміння незалежності і демонстрація, що це свято має значити і що воно має втілювати.

«П’ять років було все зрозуміло. Свято – це наші війська на Хрещатику. І у всіх була пряма асоціація: починаючи, вибачте, від дітей і закінчуючи зрілими людьми, які розуміли, що це те, що боронить нашу незалежність, це те, на що вимушена спиратися незалежність вже сьомий рік поспіль. Але у діючої влади трохи інші погляди на це», -сказав генерал-лейтенант.