Ірина Геращенко: вимагаємо негайного звільнення Фокіна з Тристоронньої контактної групи у Мінську

«Європейська Солідарність» вимагає негайного звільнення Фокіна з Тристоронньої контактної групи за капітулянтські заяви, які звучать як державна зрада.

Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час виступу на Погоджувальній Раді.

«Все більшої занепокоєності викликає зовнішня політика нинішньої влади. Як представник України в гуманітарній підгрупі в Мінську, я точно знаю, що там немає самодіяльності. Всі учасники цієї групи дуже чітко виконують директиви МЗС України і президента», – сказала вона.

«Хочемо нагадати, що з вуст нинішніх очільників Тристоронньої контактної групи останні заяви звучать, як державна зрада. Коли на Україну набираються все нові і нові зобов’язання, а Російська Федерація, яка не виконала жодного пункту Мінських угод: вона не вивела свої війська і техніку, не звільнила всіх заручників, не допустила гуманітарні, міжнародні місії на Донбас. Вона взагалі зникла з нашої риторики», – наголосила Геращенко.

«Зараз не вбивць треба милувати, а вимагати того, аби РФ пішла геть з Криму і Донбасу. Ми очікуємо від влади негайного звільнення Фокіна з тристоронньої контактної групи», – резюмувала народна депутатка.

Також вона закликала внести до порядку денного постанову про визнання ЧВК «Вагнер» терористичною організацією.

«Ми просимо поставити в порядок денний постанову про визнання вагнерівців терористичною організацією. Дуже хотілось би почути, що дійсно відбулося з групою вагнерівців в Білорусі. Чи причетне вище державне керівництво до звільнення цих терористів і передачі їх, замість правосуддя, Росії і їх співучаснику Путіну», – наголосила Геращенко.