Іванна Климпуш-Цинцадзе: Монобільшість продукує законопроекти, які порушують Угоду про асоціацію Україна-ЄС

Верховна Рада повинна наповнити реальним змістом законодавчу роботу з європейської інтеграції України до Євросоюзу. Натомість у партії Зеленського пишуть і пропонують на розгляд законопроекти, які порушують Угоду про асоціацію Україна-ЄС. Про це написала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність», Голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе на сторінці у Фейсбук.

Вона повідомила, що під час погоджувальної ради депутатських фракцій і груп закликала керівництво Парламенту наповнити реальним змістом парламентсько-урядову платформу євроінтеграції, яку бравурно презентували ще за позаминулого профільного віце-прем’єра.

«Головним виконавцем Угоди про асоціацію з ЄС є Уряд», – нагадала голова комітету та додала, що з нетерпінням чекає від віцеспікера Руслана Стефанчука переліку урядових законопроєктів на виконання Угоди.

Водночас Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що у Верховній Раді продовжують продукувати законопроекти, які або порушують Угоду про асоціацію, або ж не повністю враховують її положення.

«Наголосила на тому, що ці документи мають бути доопрацьовані до їхнього потрапляння в сесійну залу. Наразі ж до порядку денного включено кілька проєктів Законів, що потребують доопрацювання з метою приведення їх у відповідність до права Європейського Союзу», – підкреслила депутатка.

За її словами, проєкт Закону про внутрішній водний транспорт (реєстр.№1182-1-д) не в повному обсязі враховує положення Директиви 87/540/ЄС від 9 листопада 1987 року про доступ до перевезення вантажів водними шляхами для національного та міжнародного транспорту і взаємне визнання дипломів, сертифікатів та інших офіційних посвідчень кваліфікаційного рівня для провадження такої діяльності; Директиви 2005/44/ЄС від 7 вересня 2005 року про гармонізовані річкові інформаційні служби (РІС) на внутрішніх водних шляхах Співтовариства; Директиви 2016/1629/ЄС від 14 вересня 2016 року, що встановлює технічні вимоги до суден внутрішнього плавання, вносить зміни до Директиви ЄС 2009/100 від 16 вересня 2009 року та скасовує Директиву 2006/87 ЄС від 12 грудня 2006 року про встановлення технічних вимог до суден внутрішніх водних шляхів, а також скасовує Директиву Ради 82/714/ЄЕС.

Крім того, законопроєкт про надання будівельної продукції на ринку

(р.№2698) потребує доопрацювання з метою максимально повного врахування Регламенту (ЄЄ) № 305/2011 Європейського Парламенту та Ради від 9 березня 2011 року про гармонізовані умови маркетингу будівельних продуктів. А законопроєкт про внесення змін до статті 4 Закону України Про пестициди та агрохімікати щодо ввезення пестицидів на митну територію України (р.№2289) не відповідає праву ЄС, Угоді про асоціацію та зобов’язанням України в рамках СОТ.

Також потребує доопрацювання з метою максимального врахування правового регулювання транспортної сфери держав-членів ЄС проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки окремих категорій учасників дорожнього руху (користувачів персонального легкого електротранспорту, велосипедистів та пішоходів) (реєстр.№3023) та альтернативний до нього (реєстр.№3023-1).

Іванна Климпуш-Цинцадзе також зазначила, що мають бути додатково проаналізовані та доопрацьовані законопроекти про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо удосконалення механізму справляння акцизного податку при реалізації тютюнових виробів) (реєстр.№3016); про обмеження обігу пластикових пакетів на території України (р.№2051-1); про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань захисту викривачів (р. №3450); про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження європейських принципів модернізації української промисловості (р.№2464); про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права (р. № 2689).