«Зажали» обіцяні чотири тисячі доларів – віддайте хоч три копійки: Порошенко вимагає від влади повернути фінансування освіти та культури

Влада примудрилася майже зупинити економіку, але так і не спромоглася загальмувати поширення коронавірусу. Внаслідок цього люди більше бояться безробіття і безгрошів’я, ніж епідемії. Про це заявив під час виступу на з’їзді «Європейської Солідарності» лідер партії, п’ятий Президент України Петро Порошенко. Він закликав монобільшість Зеленського припинити недолугі експерименти над малим та середнім бізнесом, над економікою загалом.

«Саме наша команда ціною неймовірних зусиль подолала соціальну  кризу, спричинену війною, що її розв’язала Росія. Економіка дійсно набирала темп. Наступникам ми передали із зростанням в чотири з половиною відсотки за квартал!  Але у них вона не просто спіткнулася, а обвалилася. І по землі не проїхалася, а глибоко в неї занурилася», – нагадав Порошенко.

Він наголосив, що стратегічно важливими є два законопроекти, які необхідно ухвалити – про податок на виведений капітал та про створення Національного бюро фінансової безпеки. «Обидва проекти я вніс ще в 2018 році. Наша фракція в парламенті налічувала не 248 народних депутатів, а приблизно лише третину. У нас забракло голосів, щоби провести ці закони. Якщо у Президента є політична воля, то які ж тоді перешкоди для їх ухвалення.  Авторство? Ми не наполягаємо на авторських правах. Нам байдуже, хто собі почепить медальку. Головне, що ці закони дадуть потужний стимул для економічного розвитку», – зазначив Порошенко.

Лідер «Європейської Солідарності» також запропонував оголосити трирічний мораторій на запровадження нових податків та зміну ставок існуючих.   

«Ми наполягаємо на збереженні єдиного податку для всіх груп, які на ньому працюють. Під тиском малого й середнього бізнесу, під тиском опозиції влада пішла на збільшення лімітів. Але компенсувати таку «щедрість» планують через істотне обмеження кількості юридичних та фізичних осіб, які б могли зберегтися на єдиному податку. Цей «подарунок» приберегли на листопад, щоб не псувати собі і без того скромний врожай на місцевих виборах», – застерігає лідер «Європейської Солідарності».

«Ми маємо ще одну пропозицію для малого та середнього бізнесу – знизити ставку єдиного соціального внеску  для тих підприємств, у яких частка витрат на зарплату перевищує 50%. Чим вище частка, тим більше зменшення ставки.  Життя показало, що майже подвійне скорочення ЄСВ, на яке ми пішли з 2016 року,  дало позитивний ефект: стимули для бізнесу, прогрес в детінізації зайнятості і збільшення доходів до Пенсійного фонду», – нагадав п’ятий Президент.

Він зауважив, що саме діяльність бізнесу дає фінансовий ресурс для соціальної підтримки найменш забезпечених верств населення, тому він потребує захисту і підтримки. «Цього року Уряд на кілька місяців запізнився з індексацією пенсій.  Отже, маємо взяти на особистий контроль вчасність індексації наступного року. Влада не має права нехтувати інтересами літніх людей тільки тому, що в структурі виборців «Слуг» переважає молодь до тридцяти», – наголошує Порошенко.

«При роботі над бюджетом-2021, крім індексації пенсій, маємо передбачити відновлення секвестрованих цього року видатків на освіту та культуру, скорочення марнотратства на деякі правоохоронні органи. І рішення нашої команди, ухвалене ще 2018 року –  підвищення зарплат вчителям на 40-70%. «Зажали» обіцяні чотири тисячі доларів – віддайте хоч три копійки», – зауважує лідер «Європейської Солідарності».  

«Використовуючи зону вільної торгівлі з ЄС, пропонуємо продовжити створення точок високотехнологічної індустрії України, орієнтованих на експорт до країн Євросоюзу.  Ми розпочали цей процес кілька років тому, коли стимулювали створення в прикордонних із Союзом областях таких підприємств. Цей процес варто відновити і посилити спрощенням митних процедур, податковими пільгами, інвестиціями в інфраструктуру. І прискореним впровадженням так званого промислового безвізу з ЄС», – говорить Порошенко.