Олег Синютка: медики і вчителі мають бути застраховані державою у випадку захворювання на коронавірус

Фракція «Європейська Солідарність» зареєструвала законопроект, яким передбачено страхування вчителів на випадок захворювання на коронавірус.

Про це народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка заявив у коментарі телеканалу «Прямий».

«Непрофесійність сьогоднішньої влади проявилася під час організації 1-го вересня. Влада не хоче брати на себе відповідальність, а хоче перекласти її на вчителів і директорів шкіл. Це абсолютно недолуге рішення, коли на розсуд вчителів віддається питання: коли запроваджувати карантин, як проводити, хто повинен якими захисними засобами користуватися. Це не делегування повноважень, а демонстрація того, як непрофесійна влада не хоче брати на себе відповідальність. І перекладає ці виклики на плечі вчителів та директорів шкіл», – зауважив народний депутат.

Політик наголосив, що відповідальність влада перекладає на вчителів, а ось заробітну плату підвищувати їм не хоче.

«При цьому влада не хоче піднімати заробітну плату освітянам. Тому сьогодні «Європейська Солідарність» зареєструвала законопроект, який передбачає страхування освітян. І передбачити їм ті ж самі запобіжні заходи у випадку їхнього захворювання на коронавірус. Вчителі мають знати, що у разі інфікування, вони захищені державою», – зауважив Олег Синютка.

Також він нагадав, що вже пройшло півроку з того часу, коли «Європейська Солідарність» ініціювала страхування всіх медиків на випадок захворювання на коронавірус.

«Питання зі страхуванням медиків не вирішено, і, як бачимо, його ніхто не збирається вирішувати. Тепер захисту потребують наші вчителі, адже вони вийшли на передову в боротьбі з коронавірусом, як свого часу медики», – підкреслив народний депутат.

«І медики, і вчителі мають бути застраховані. Держава зобов’язана це зробити і допомогти їм», – резюмував Олег Синютка.