Ірина Фріз: маємо захищати тих, хто турбується про наше майбутнє покоління

Народні депутати фракції «Європейська Солідарність» зареєстрували законопроекти, які допоможуть захистити права освітян під час епідемії коронавірусу.

Про це повідомила народна депутатка Ірина Фріз на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

«Сьогодні за ініціативи Ростислава Павленка та при підтримці колег із фракції «Європейська Солідарність» зареєстрували два доповнюючі одне одного законопроекти: № 4021 «Про внесення змін до деяких законів України щодо додаткового фінансового забезпечення педагогічних та науково-педагогічних працівників на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19)» і №4022 «Про внесення змін до статті 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (щодо додаткового фінансового забезпечення педагогічних та науково-педагогічних працівників у зв’язку з дією карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19)», – повідомила вона.

Фріз пояснила, що ці законопроекти передбачають державне страхування і надбавки для вчителів під час епідемії коронавірусу.

«З метою підвищення рівня соціального захисту з боку держави вчителів, викладачів та професорів в умовах дії карантину, ми пропонуємо запровадити обов`язкове державне страхування педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти державної та комунальної форм власності, на випадок захворювання на COVID-19, що пов`язане з виконанням професійних обов`язків під час дії карантину та інших обмежувальних заходів. Ми також, просимо за рахунок фонду боротьби із коронавірусним захворюванням виділити кошти на доплати заробітної платні для таких працівників, у розмірі 100 відсотків заробітної плати, на період виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусного захворювання. Та також, забезпечити усіх працівників педагогічних та науково-педагогічних закладів індивідуальними засобами захисту», – наголосила Фріз.

«Учора учні, студенти, викладачі повернулися до навчання та викладання. Педагогічні та науково-педагогічні працівники наразі знаходяться у високій зоні ризику захворіти на COVID-19. Саме тому, наша фракція ініціювала державне страхування для таких працівників», – додала народна депутатка.

«Ми маємо захищати тих, хто навчає наших дітей, онуків, племінників, хто турбується про наше майбутнє покоління. Сподіваюся, що ці законопроекти  з`являться у порядку денному Верховної Ради якомога скоріше, і парламент підтримає цю важливу ініціативу», – підсумувала Фріз.