Володимир В’ятрович у річницю завершення Другої світової війни закликав українців до національної єдності задля перемоги

Національна єдність – зброя, з якою Україна зможе перемогти Путіна. Про це заявив народний депутат фракції «Європейської Солідарності» Володимир В’ятрович з трибуни парламенту.

«Питання «коли почалась Друга світова війна в Україні» вже давно перетворилося з історичного на політичне. На жаль, відповідь на нього не завжди знають навіть найвищі посадові особи нашої держави. Не менш важливим є питання, коли завершилася ця війна. Рівно 75 років тому, 2 вересня, уродженець Умані генерал-лейтенант Дерев’янко поставив підпис під актом про капітуляцію Японії, який поклав край Другій світовій війні. Війні, яка тривала 6 років і один день. Війні, яка стала найбільшою трагедією людства», – зазначив народний депутат.

«Україна опинилася в самому епіцентрі цієї страшної війни. Позбавлена державності, після поразки української революції, вона стала полем бою із нацистською Німеччиною та комуністичним Радянським союзом, які сіяли руйнування, смерть, грабунки, вдавалися до депортації та масових вбивств», – сказав політик.

«Україна втратила в цій війні 10 мільйонів людей. Мешканці України гинули на фронті, концтаборах, були жертвами Голокосту, репресій, були вбиті під час варварських карательних операцій зниження сіл і міст. Українці зробили величезний вклад в перемогу світу над нацизмом. Українці стали першими, хто дав зброю на відсіч агресору ще в березні 1939 року на карпатській Україні. 7 мільйонів українців билися з нацизмом у лавах польської, американської, британської і Червоної армії. У вирій війни постава українська повстанська армія, яка піднесла прапор боротьби за незалежність. Боротьба УПА стала продовженням української революції і надихала нащадків, які врешті здобула незалежність у 1991 році», – зауважив Володимир В’ятрович.

«Ніколи знову» – це головний висновок, який винесло людство з цієї війни. Ніколи і ніхто не має права безкарно розв’язувати війну. І це право має стосуватися не тільки Мілошевіча чи Хусейна, але і Путіна», – наголосив політик.

Крім цього, він акцентував: «Війна українців з Путіним триває вже довше, як Друга світова війна. Нинішня Росія не лише розв’язала агресивні війни, анексувала Крим, окупувала частину території Грузії, України, Молдови, але і взяла на озброєння сталінську міфологію і витрачає величезні ресурси на її пропаганду в Україні та світі».

Народний депутат зазначив, що сьогодні, щоб вистояти і перемогти, Україна має демонструвати рішучість, послідовність і національну єдність.

«У політиці пам’яті, що має базуватися на правді про минуле і звільнення від російської пропаганди у зміцненні нашої армії, в активній дипломатії, яка допомагає нації для захисту миру і безпеки», – додав він.

«В цей знаменний день маємо низько вклонитися всім тим, хто захищав Україну в Другій світовій війні, і тим, хто сьогодні із зброєю в руках захищає Україну. Бо тільки там, де пам’ятають загиблих, є ті, хто готові захищати живих», – резюмував Володимир В’ятрович.