Іванна Климпуш-Цинцадзе: непрозоре обрання очільника САП може позбавити нас фіндопомоги від Європейського Союзу і безвізу

Відсутність прозорого і політично нейтрального відбору керівників антикорупційних органів ставить під загрозу отримання фінансової допомоги від Європейського Союзу і безвізовий режим.

Про це заявила народна депутатка від «Європейської Солідарності», голова комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе в коментарі журналістам.

«Цей чоловік (президент Зеленський – ред.) прямує до абсолютної влади. І робить все для того, щоб її максимально «підім’яти» під себе. Після того, як він отримав повний контроль над Радою, над судами, зараз дійшла черга до антикорупційних органів. І лист послів Великої сімки, окрема заява посла ЄС, – саме про це», – зазначає народна депутатка.

«І схоже, що попередження західних партнерів про проблеми з призначенням непрофесійної, заангажованої, абсолютно невідповідної критеріям цієї конкурсної комісії по визначенню людей, які мають обрати керівника САП, вони не чують. Ні в монобільшості, ані в офісі президента», – зауважила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«І зараз під загрозою, як макрофінансова допомога від ЄС, так і на моє глибоке переконання, якщо читати між рядками, те, що говорить посол ЄС: вперше під загрозою є наш безвіз», – наголосила вона.