Позбавлення Нацрадою ліцензії на мовлення «Прямого ФМ» є політично вмотивованим рішенням – Володимир В’ятрович

Телеканал «Прямий» – це медіа, яке виразно та чітко представляє опозиційну до діючої влади точку зору в суспільстві, і позбавлення ліцензії на мовлення «Прямого ФМ» є політичним тиском та згортанням свободи слова в Україні. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович в ефірі телеканалу «Прямий».

Депутат прокоментував рішення Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України яким було анульовано ліцензію на мовлення у шести містах радіо «Прямий ФМ». «З того як виглядало це обговорення – по-перше, дуже дивна форма. Ми буквально в коридорі сиділи, тоді коли члени Нацради спілкувалися з нами через інтернет, попри те, що вчора вони мали можливість бути присутніми на комітеті Верховної Ради», – розповів він.

«По змісту – від самого початку було зрозуміло, до якого саме рішення схиляється більшість членів Нацради і це рішення, очевидно, політично вмотивоване. Це рішення – поступово починати обрізати можливості мовлення для опозиційних телеканалів. Зокрема і для «Прямого», – заявив Володимир В’ятрович  

«Сьогоднішнє рішення чітко показало спрямованість Національної ради, яка, на жаль, перетворилася у ще один орган влади, цілком залежний від Банкової. Ми прекрасно бачили, як формувався склад цієї Національної ради. Здебільшого люди, які так чи інакше пов’язані з телевізійними проектами президента Зеленського. І зараз ми пожинаємо плоди цієї поступової монополізації Нацради – вона перетворюється на інструмент наступу на свободу слова», – зазначив представник «Європейської Солідарності».

«Я впевнений, що можна говорити саме про політичне рішення і вплітати його у більш ширший контекст наступу на телеканал «Прямий». Мова йде про тиск з боку правоохоронних органів, про спробу арештувати телеканал «Прямий». Тобто сьогоднішнє рішення є елементом того самого масштабного наступу з боку підконтрольних органів влади на телеканал «Прямий», який є найбільшим виразником якраз опозиційних до влади настоїв у суспільстві», – зауважив депутат.