Іванна Климпуш-Цинцадзе: створення ТСК по справі «вагнерівців» дасть змогу притягнути до відповідальності РФ в міжнародному суді ООН

Через створення ТСК Україна зможе шляхом міжнародно-правових механізмів притягнути РФ до відповідальності за злочини, які були нею скоєні на тимчасово окупованих територіях.

Про це заявила народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе під час брифінгу.

«Хочу нагадати, що ми з колегами ще кілька місяців тому зареєстрували проект постанови, яка вимагала би звернутися від імені українського парламенту до парламентів цивілізованих країн, до міжнародних організацій, задля того, аби визнати приватні, військові компанії, в тому числі, і ПВК Вагнера, як терористичні організації. Вимагаючи і наполягаючи на додаткових санкціях проти РФ.

Ця постанова, як і багато інших наших ініціатив, не побачила ще зали парламенту. Це означає, що в монобільшісті, у керівництва ВР немає готовності до реальної відсічі використання приватних військових компаній РФ, які використовуються, як на територіях інших країн, так і окупованій території Україні», – наголосила народна депутатка.

Політикиня зауважила, що зрив операції по суті свідчить про злив.

«Те, що відбулося зі справою, яку вели українські спецслужби. Те що вона була перенесена і в результаті злита. Це говорить про те, що ті неспростовні докази щодо участі РФ, громадян РФ, на підтвердження залучення їх у активні військові дії проти України на наших територіях, не побачать міжнародних судів. Це означає, що тільки через інструмент ТСК ми можемо знайти шлях в який спосіб Україна нарешті притягне до відповідальності РФ в міжнародному суді справедливості ООН для того, аби ще раз і ще довести вже правовими, міжнародними механізмами те, що РФ має руки по лікті в крові, в тому числі, і через її дії на території України, через дії «вагнерівців», якими займалися наші спецслужби», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Крім цього народна депутатка звернула увагу, що за її інформацією, сьогодні документи по справі «вагнерівців» знищуються в правоохоронних структурах.

«Мені прикро визнавати сьогодні, що величезна робота, яка була пророблена нашими спецслужбами, яка могла стати нашими жорсткими і неспростовними аргументами в міжнародних судах, вона сьогодні, або лежить під сукном, або як ми чуємо від наших колег активно знищується в різних правоохоронних організаціях. Це неприпустимо. І саме тому, ми вважаємо, що єдиний шлях для з’ясування причин, учасників, перенесення, і в результаті злиття цієї операції – це є ТСК», – сказала вона.

«Але одночасно, ми також вважаємо, що через ТСК ми, як Україна можемо відновити свій голос у притягнені РФ через міжнародні правові механізми до безпосередньої відповідальності за злочини, які були скоєні на територіях України», – резюмувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.