Олексій Гончаренко: влада приховує інформацію про зрив спецоперації по затримці «вагнерівців»

Влада зірвала спецоперацію по затриманню «вагнерівців» і приховує цю інформацію від суспільства.

Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко під час брифінгу.

«Насправді в країні розпочався «Вагнергейт», інакше це назвати не можна. Бо вище керівництво влади бреше і приховує те, що ми мали справу з блискучою операцією українських спецслужб. Коли повідомили про те що історія з «вагнерівцями» – це спецоперація України, замість того, щоб сказати правду керівництво СБУ нове керівництво головного управління розвідки, бо терміново був відправлений у відставку очільник ГУР Міноборони Бурба почали стверджувати що ніякої операції не було взагалі. Те саме казав голова Офісу президента. І сам Зеленський теж підтверджував цю інформацію», – сказав політик.

«Ми вам демонструємо докази. І ми казали це позавчора з трибуни Верховної Ради я казав у нас є неспростовні докази, що спецоперація була», – додав він.

«Один з цих документів я тримаю у своїх руках. І таких документів у нас дуже багато, які абсолютно підтверджують, що була спецоперація яка готувалася спільно СБУ Головне управління розвідки процесуальний нагляд здійснював офіс Генеральної прокуратури. Це не можна приховати», – зазначив Гончаренко.

«І виникає питання навіщо брешуть? Кого намагаються сховати? Хто злив інформацію російським спецслужбам які передали її КДБ Білорусії, і яка зупинила виконання цієї операції? Хто прийняв рішення про відтермінування операції, яка мала відбутися 25 липня, але була перенесена і таким чином зірвана?» – запитав народний депутат.

«Ми маємо інформацію, що це рішення приймалося в кабінеті голови держави. Ми маємо почути правду щодо цього», – підкреслив Гончаренко.

Крім цього, він наголосив, що спецслужби провели якісну підготовку спецоперації, але реалізувати її їм не дали можливості.

«Наші спецслужби реально підготували блискучу спецоперацію тільки одне не врахували не перевірили кабінети на Банковій. І сьогодні ми знаємо і розуміємо, що у найвищому керівництві держави є зрада і є витік інформації до російських спецслужб. Це питання національної безпеки. Це питання безпеки кожного громадянина України. Тому що ми розуміємо з вами вагу і ціну цього питання», – підкреслив Гончаренко.

«І це вже не про одну зірвану операцію нехай і блискучу, і яка могла б дати дуже багато Україні. А мова йде про життя і здоров’я, як український воїнів, так і українських громадян. І про майбутнє нашої держави», – додав він.

«Тому саме для таких випадків і існує механізм тимчасової слідчої комісії Верховної Ради. Тому що хто крім ТСК Верховної Ради буде це розслідувати. Коли СБУ каже ніякої операції не було незважаючи на весь цей масив документів. Коли те саме каже ГУР, коли те саме каже офіс президента. Хто буде розслідувати? Це можуть зробити тільки парламентарі. Це абсолютно зрозуміло», – підкреслив народний депутат.

Політик повідомив, що кілька фракцій вже подали своїх представників до ТСК, а інші фракції мають долучитися якомога швидше.

«Наша фракція подала мою кандидатуру. Також свою кандидатуру подала фракція «Батьківщина» і фракція «Голос». Я звертаюсь до всіх інших фракцій Верховної Ради терміново подати своїх представників і до керівництва Верховної Ради України терміново поставити на головування в сесійну залу створення ТСК з представників всіх фракцій, які забажають», – закликав він.

«І дослідити, що насправді сталося дослідити і знайти зраду. Цей «Вагнергейт» нікуди не дінеться. Інформація яку ми вам дали вона є абсолютно шокуючою вражаючою що її не вдасться приховати. Тож в інтересах кожної людини громадянина, щоб в цьому питання була поставлена крапка, ми дізналися хто зрадник і знешкодили його», – додав Гончаренко.