Петро Порошенко зустрівся з Послом Литви в Україні

Голова партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент України Петро Порошенко зустрівся з послом Литви в Україні Вальдемарасом Сарапінасом.

Петро Порошенко привітав Вальдемараса Сарапінаса з початком дипломатичної місії в Україні та відзначив високий рівень підтримки України з боку Литви і важливість зміцнення стратегічного партнерства між Києвом та Вільнюсом.

Висловлено надію на проактивну позицію Литви щодо захисту та прискорення європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Особливу увагу надано мирному врегулюванню і безпековій ситуації на Донбасі. Ілюзія тиші не повинна вводити в оману щодо справжніх намірів агресора. Наголошено на необхідності спільної протидії триваючій російській агресії та необхідності зміцнення санкційної політики проти Кремля.

Відзначено важливість консолідації міжнародної єдності і солідарності для забезпечення деокупації Донбасу та Криму, а також сталості і послідовності прогресу України на шляху внутрішніх реформ.

Сторони обмінялися думками щодо ситуації в Білорусі. Відзначено важливість направлення чіткого сигналу у бік Росії про те, що будь-яке її втручання у справи країни буде мати серйозні санкційні наслідки.

Обговорено cтан забезпечення поваги верховенства права та існуючі загрози повернення України до часів політично вмотивованих судових рішень та переслідувань політичних опонентів.

Підкреслено критичне значення свободи засобів масової інформації та свободи слова в Україні, а будь-які спроби утисків цих свобод є неприпустимими, особливо напередодні місцевих виборів у державі.

Петро Порошенко висловив обурення у зв’язку з рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо позбавлення ліцензії на мовлення радіо «Прямий FM», що є безпрецедентним в історії України.