Монобільшість Зеленського ігнорує законопроект про статус політичних в’язнів і військовополонених – Ірина Геращенко

Минув рік після повернення моряків і політв’язнів Кремля, а влада Зеленського продовжує ігнорувати законопроект, який зафіксує статус політичних в’язнів і військовополонених.

Про це написала співголова фракції «Європейська Солідарність», Уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях (2014—2019) Ірина Геращенко на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Рік тому в Україну повернулися військовополонені моряки і політв’язні Кремля. За їх свободу відчайдушно боролися тисячі людей доброї волі в усьому світі. Боролася за їх звільнення й наша політична команда, дипломати, ЗСУ, що ризикуючи життям, ловили на Донбасі російських окупантів, яких ми готові були передати Кремлю в обмін на Наших. Звільнення моряків стало можливим завдяки рішенням Гамбурзького морського трибуналу. Путін віддав політв’язнів в обмін на Цемаха, причетного до МН-17. Ціна свободи завжди висока. Я хочу ще раз подякувати морякам і політв’язням, які пройшли путінські тюрми, за Вашу мужність і гідність, за приклад патріотизму і віри в Україну, яку ви демонстрували в найважчих умовах. Хочу подякувати вашим родинам, з якими спілкувалася ці роки, за приклад Любові, боротьби, віри. Хочу подякувати всім причетним до звільнення. Попри свою опозиційність до Зеленського і його команди, я завжди наголошую, що вважаю звільнення заручників чи не єдиним позитивним результатом його роботи і підтримую кроки по звільненню бранців», – зазначила вона.

«Пройшов рік. В парламенті і досі не прийнято закон про статус заручників, військовополонених і зниклих, хоч наша команда зареєструвала кілька варіантів законопроектів, розроблених разом з родинами бранців, а один прийнято в першому читанні попереднім парламентом і закинуто в турборежимі новими обличчями», – підкреслила співголова фракції.

Геращенко наголосила, що мовчання влади щодо злочинів Кремля проти політичних в’язнів є неприпустимим.

В заручниках на Донбасі, в Криму, в РФ залишаються сотні українців і кримських татар, серед них Валентин Виговський, інші. Обмін всіх на всіх, розрекламований владою, не відбувся, хоч нинішня влада віддала Путіну всіх, кого той прагнув отримати – беркутівців, терористів, вбивць. Попри бравурні обіцянки влади про домовленість з «другой стороной», до заручників так і не допустили МКЧХ, інші гуманітарні місії. Заблокована робота з пошуку зниклих безвісти. Відповідальність за це повністю лежить на РФ і її маріонетках. Але обурює, що українська сторона про це мовчить, питання заручників і зниклих замовчується, наші представники в ТКГ все більше і все голосніше говорять про те, що має зробити Україна в політичному блоці й мовчать про гуманітарну катастрофу, тотальне порушення прав людини РФ, про незаконне утримання бранців, недопуск міжнародних гуманітарних місій», – зазначила вона.

Крім цього, Геращенко повідомила, що вимагатиме внесення законопроекту до порядку денного найближчого пленарного засідання парламенту.

«Наш обов’язок – прийняти відповідне законодавство і узаконити статус політв’язнів і військовополонених. Буду вимагати на найближчій погоджувальній негайно винести в сесійну залу закон, який давно готовий до 2-го читання, але в монобільшості – інші пріоритети….» – підкреслила співголова «Європейської Солідарності».

«Маємо збирати докази злочинів Кремля, за які Путін і ко мають відповісти в Гаазі», – підсумувала вона.

«Всім звільненим – здоров‘я , щастя самореалізації і перемог! Дякую за вашу боротьбу за Україну – і в тюрмах Кремля, і зараз, на волі», – звернулася Геращенко.