Ірина Геращенко: вимагаємо реакції влади на зрадницькі домовленості представників ТКГ щодо інспектування українських позицій бойовиками

Останні домовленості ТКГ – це крок до легітимізації ОРДЛО. Фракція «Європейської Солідарності» вимагає реакції президента Зеленського і всіх гілок влади на цю зраду.

Про це наголосила співголова фракції «Європейська Солідарність», Уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях (2014—2019) Ірина Геращенко в коментарі телеканалу «Прямий».

«Хочу висловити обурення тими результатами переговорів в Тристоронній контактній групі, які стали відомі вчора. При цьому, про них спочатку почали волати на своїх каналах «представители» ОРДЛО, а насправді представники і маріонетки Кремля і росіяни»,- зазначила народна депутатка.

Геращенко зауважила: «Хочу ще раз сказати, що ми залишили нашим переговорникам досить сильні позиції. Де чітко визначено – Росія країна-агресор, Україна – жертва, ОБСЄ – посередник. Власне з цих позицій треба виходити. Коли був спільний центр координації, ще на початку 15 року – там працювали росіяни, українці і ОБСЄ. Офіційно ніяких «представителей» там не було і бути не може. І зараз всі ці спроби завести бойовиків на позиції української армії, де ще вчора снайпери вбили українського військового – це дилетантство, некомпетентність, але найголовніше – це повзуча легітимізація так званих республік. Це викликає обурення».

«Це потребує серйозної реакції президента і парламенту. Обурює мовчанка і голови Верховної Ради – Разумкова, заступника – Стефанчука. Хлопці, вам не вдасться відмовчатися! Ви частина цього режиму. Ви привели за ручку Зеленського до влади. І зараз перемо вчувати в кущах, що ВР тут ні до чого – не вийде. Ми вимагаємо реакції від керівництва монобільшісті, чи погоджуються вони з цими домовленостями?» – наголосила Ірина Геращенко.

«Очевидно, що коли влада йде на поступки Кремлю, то щодня ми матимемо і війну і ганьбу», – додала вона.

Також Геращенко наголосила, що влада набирає нові зобов’язання на Україну.

«З риторики влади, з риторики переговорників ТКГ зникло слово: «Дебальцеве», «допуск гуманітарних місій», зокрема Червоного Хреста, до всіх тюрем на окупованих територіях. Взагалі зникло слово Росія. І щодня Кравчук, Фокін набирають нові і нові зобов’язання на Україну», – підкреслила співголова фракції .

«Своїми такими діями ТКГ щодня робить крок де легітимізації так званих республік. Переводить в наративі Кремля, що тут громадянський конфлікт, а не агресія РФ. Відтак наша політична сила буде вимагати реакції парламенту на все це»,- резюмувала народна депутатка.