Ірина Геращенко: «Європейська Солідарність» вимагає застрахувати лікарів, забезпечити тестування і повернути гроші освітянам

Влада витрачає кошти коронавірусного фонду на дороги, а лікарні досі не забезпечені всім необхідним. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко наголосила під час Погоджувальної Ради. Вона поінформувала про стан політв’язня Кремля Володимира Балуха, який перебуває у лікарні, і зауважила, що медзаклади не забезпечені необхідними засобами для боротьби з клронавірусом, а лікарі так само не захищені, як і на початку епідемії.

«Вже тиждень знаходиться в лікарні, в комі, політв’язень Кремля – Балух. Поки що немає жодної інформації про той злочин, який було здійснено проти нього. Але лікарі швидкої допомоги Київської лікарні все належне роблять для того, аби вивести Володимира Балуха з коми», – повідомила народна депутатка.

«107 працівників цієї центральної лікарні перехворіли на COVID. Вони лікують хворих на COVID, при цьому лікарню досі не внесено в список тих лікарень, які надають такі послуги. Жоден з лікарів не отримав жодної доплати, тому що ви набрехали, коли приймали закон, що начебто по ньому можна буде отримувати якусь допомогу», – звернулась Геращенко до представників монобільшості.

Крім цього, вона наголосила, що «Європейська Солідарність» вимагатиме поставити в порядок денний законопроект опозиції щодо реального страхування лікарів, а також пропозиції щодо соціального захисту освітян.

«Ми вимагаємо, щоб в порядок денний був поставлений наш закон, який дасть можливість страхувати лікарів. І так само, щоб вчителям було повернуто 5 мільярдів гривень, які в них забрали в фонд начебто боротьби з ковідом», – зазначила співголова фракції.

Народна депутатка вкотре поцікавилась, де ж обіцяні мільйони тестів від президента Зеленського.

«Де 10 мільйонів тестів, які президент Зеленський начебто героїчно закупив у березні місяці? Країна сьогодні не тестована. Вчителі змушені платити від 1000 до 1700 гривень із своєї зарплати, аби в приватних клініках зробити тест. Так само і лікарі. Де ці тести? А вони пішли на так зване «велике будівництво», великий дерибан. Тільки і бачимо, як слуги разом з президентом їздять по країні і розрізають стрічки», – підкреслила вона.

Геращенко наголосила, що правоохоронні органи мають дати вичерпну відповідь щодо спрямування грошей фонду боротьби з COVID.

«Кілька цифр: 2018 рік – 3800 тисяч кілометрів доріг побудовано. 2019 рік – 2400, за 2020- 1800. Але їхня вартість зросла на 57 відсотків, а на деяких учасниках дороги, в 2-3 рази. Я вважаю, що правоохоронні органи мають поставити питання і дати відповідь, що це за великий дерибан, коли за гроші платників податків, замість того аби допомогти боротися з коронавірусом, стрічки перерізаються і крадуться гроші на цих тендерах»,- підкреслила співголова фракції.