Уряд Зеленського урізає і без того мізерне фінансування української культури – Володимир В‘ятрович

В той час, коли вся Європа в умовах коронавірусної кризи збільшує фінансування культури, українська влада навпаки, урізає й без того мізерне фінансування найважливіших гуманітарних програм. Про це на сторонці у Facebook пише народний депутат України з фракції «Європейська Солідарність» Володимир В‘ятрович.

«Щоб переконатися в цьому, достатньо порівняти видатки в проєкті бюджету-2021 і первісному бюджеті-2020 (до того як відібрані у культури й освіти гроші через коронавірусний фонд спрямували на МВС і дороги)», – пояснює депутат.

«Державна підтримка кінематографії, наприклад, скорочується на 155 мільйонів (600 мільйонів замість 755). І це при тому, що кіногалузь, яка динамічно розвивалася останні кілька років, опинилася в скрутному становищі через тривале закриття кінотеатрів на карантин», – нагадав Володимир В‘ятрович.

Він зауважив, що більш ніж удвічі урізають фінансування культурної дипломатії і зв’язків з закордонними українцями – зі 133 до 60 мільйонів. Гривень. «Це 2 мільйони доларів. На діяльність по всьому світу», – констатує народний депутат.

«Утричі – з 224 до 82 мільйонів зменшують видатки за програмою «загальнодержавні заходи у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин». Без коментарів», – пише В’ятрович.

«І, звичайно, фінансовий зашморг влада застосовує до політики національної пам’яті. За програмою «Заходи з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті, забезпечення діяльності Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності та Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті» – видатки скорочують більш як удвічі – з 97 до 44 мільйонів. Висновки кожен може зробити сам», – резюмує Володимир В’ятрович.