Олег Синютка: «Європейська Солідарність» не допустить ухвалення антиукраїнського законопроекту, який повертає російську мову у вищу освіту

Законопроект № 3717 про зміни до Закону про вищу освіту, який передбачає повернення до навчання іноземних студентів російською мовою – це підтримка тих, хто хоче знищити Україну як державу.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка під час виступу з трибуни парламенту.

«Недаремно пристрасті лунають в цьому залі, тому що це питання не про освіту, це питання не про юридичні питання, це питання про русифікацію і обман. Це питання про національну гідність українців. Я сьогодні хочу сказати: «Шановні народні депутати України, це питання лежить не в юридичній площині, тому що достатньо зауважень головного національного експертного управління. Це питання не лежить в освітній площині, тому що люди, які сьогодні хочуть приїхати і навчатися в Україні можуть це робити», – сказав Синютка.

«Хочу звернутися до вашого глузду і до ваших сердець. Тут ми не так давно хвилиною мовчання вшановували пам’ять Василя Стуса, який загинув в Пермських концтаборах системи ГУЛАГ за те, що він говорив українською, за те, що він думав українською, за те, що він відстоював українську. І люди, які сьогодні будуть голосувати за цей законопроект, ви голосуєте разом з вбивцями Василя Стуса, ви голосуєте разом з тими людьми, які впродовж довгого періоду часу стояли за те, щоб знищити Україну як державу. Ви голосуєте разом з тими людьми, які зі зброєю в руках прийшли, щоб вбивати українців. Бо мова тут не про освіту, не про юриспруденцію, мова про агресію, якою хочуть вбити Україну. Наше завдання не допустити цього», – зауважив депутат.