Гончаренко: з Юрченка роблять крайнього, щоб прикрити інших корупціонерів у фракції «Слуга народу»

Кримінальне провадження проти народного депутата з фракції «Слуга народу» Олександра Юрченка, якого підозрюють у корупції, – це намагання зробити його «цапом-відбувайлом» і приховати більшу корупцію в монобільшості. Про це заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко журналістам перед Офісом Генерального прокурора. Він зазначив, що планує повідомити відповідні факти Ірині Венедіктовій. 

«Ви всі знаєте, є підозра, підписана Генеральною прокуроркою, де Юрченка підозрюють в хабарництві, що він за гроші реєстрував поправки до законів, лобіюючи бізнес-інтереси. Я хочу звернути увагу на те, що це абсолютно непоодинока історія. Я підготував звернення від себе як народного депутата і офіційно вручу. Наприклад, Юрченко разом з Дубінським вдвох реєструють поправку до законопроекту про єдиний рахунок для сплати податків. Абсолютно технічний законопроект, гарний, правильний. Але перед другим читанням вони реєструють поправку, яка повністю переділяє ринок тютюнових виробів в Україні, яка каже, яка частина прибутку на ринку тютюнових виробів має йти виробнику, а яка у роздріб. Причому на користь роздрібу. Все це проводить через фінансовий комітет заступник голови комітету Холодов, теж «Слуга народу», який згідно даних журналістів має пряме відношення до роздрібної торгівлі тютюновими виробами в місті Києві», – нагадав Гончаренко. 

Він також зауважив, що внаслідок цього державний бюджет втратив 3 мільярди гривень акцизів, а Україна зіпсувала свій імідж перед інвесторами. Врешті решт Зеленський був змушений ветувати цей закон. 

«До болю схожі питання. Знову Юрченко, знову правка, знову комерційні інтереси, знову закон який взагалі немає відношення до теми», – звертає увагу Гончаренко. 

«Давайте до цього нагадаємо історію з Герусом, коли він у закон про ядерну енергетику, технічний закон, вставив норму, яка дозволила імпортувати російську електроенергію в Україну. Теж перед другим читанням. Мені здається, що ця технологія внесення правок, які мають корупційну складову, обкатана не один, не два, на три, а може і не десять разів. Може ми не все і знаємо. І в цю гру грають одні і тіж самі люди, один і той часто комітет – енергетичний. Я вважаю, що це має бути розслідувано», – наголосив Гончаренко. 

«Юрченка зробили таким «цапом-відбувайлом», але історія не тільки про Юрченка. Навіть на тому відео він каже про «банкет из плюшек на 200 тысяч долларов» для всього комітету. Вибачте, а в цьому комітеті більшість зі «Слуги народу», в цьому комітеті і голова – «Слуга народу» Герус», – наголосив Гончаренко. 

Він припускає, що справу Юрченка теж можуть «злити» під приводом «недостатніх доказів». 

«Я хочу, щоб було системно розглянуто, що відбувається у Верховній Раді, саме в законотворчості, бо тут є на мою думку величезна корупція», – вважає Олексій Гончаренко.