Залучення закладів освіти до агітації неприпустиме – «Європейська Солідарність» направила звернення в МОН та ректорам вишів

Використання освітніх закладів для політичноі агітації неприпустиме і є порушенням закону. Про це йдеться у депутатському зверненні «Європейської Солідарності» на адресу т.в.о. Міністра освіти та очільників вишів, які допустили на своїй території проведення партійних конференцій «Слуги народу».

У «Європейській Солідарності» вимагають від керівництва МОН вжити заходів щодо порушень закону і унеможливити на майбутнє подібних прецедентів, які збурили суспільство.

Члени фракції «Європейська Солідарність» наголошують, що політичний захід, який відбувся на території Національного університету імені Тараса Шевченка із використанням партійної символіки за участі президента Зеленського, прямо порушує Закон України «Про вищу освіту» і Статут університету.

Крім цього, вони зазначають, що це не єдиний випадок порушення закону «Слугами народу». Подібний прецедент був і на території Державного університету «Житомирська політехніка» 8 вересня.

«Ми, народні депутати України, засуджуємо залучення політичною партією «Слуга народу» освітніх закладів до заходів політичного характеру та вважаємо, що такі дії є грубим та свідомим порушенням чинного законодавства з боку представників правлячої партії, створюють нерівні умови для ведення передвиборної агітації різними суб’єктами виборчого процесу, суперечать статутним цілям закладів освіти, відволікають учасників освітнього процесу від реалізації їх прав та обов’язків у сфері освіти та можуть призвести до погіршення репутації відповідних освітніх закладів», – йдеться у зверненні.

У «Європейській Солідарності» вимагають від МОН пояснити, хто з адміністрації КНУ ім. Т. Шевченка та ДУ «Житомирська політехніка», коли та на якій підставі приймав рішення про проведення партійних заходів на територіях зазначених освітніх закладів, а також які заходи вжиті Міністерством освіти і науки України за фактом порушенням чинного законодавства з боку адміністрації КНУ ім. Т. Шевченка та ДУ «Житомирська політехніка».