Костянтин Єлісєєв: Зеленський має навести лад у переговорній групі, бо «імпровізації» Фокіна збивають з пантелику наших міжнародних партнерів і послаблюють позиції України

Президент Зеленський повинен навести лад у групі переговорників від України у тристоронній контактній групі. Довільні заяви першого заступника глави делегації у ТКГ Вітольда Фокіна лише дезорієнтують міжнародних партнерів України та послаблюють наші позиції на переговорах. Про це сказав дипломат, радник п’ятого Президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв в ефірі телеканалу «Прямий».

Дипломат підкреслив, що будь-який учасник переговорної команди української сторони під час міжнародних перемовин зобов’язаний дотримуватися відповідних директив та чітко визначеної переговорної стратегії.

«По формі, якщо він офіційно затверджений указом президента член переговорної команди, то він має дотримуватися певної дисципліни і дотримуватися директив, які, як я розумію, у них там виписані», – сказав Костянтин Єлісєєв.

«Мені здається, що за останні навіть дні, не тільки тижні, він вже стільки багато наговорив, що наші міжнародні партнери вже повністю дезорієнтовані», – зауважив дипломат.

«Вже час припинити цю словесну какофонію і всякі «відсебеньки», і навести порядок у переговорній команді. Говорити одним голосом», – підкреслив він.

Костянтин Єлісєєв зауважив, що пан Фокін договорився вже до того, що назвав російські окупаційні війська і тих, хто вбиває і катує наших людей «повстанцями». «Це корелюється із тим, як кажуть росіяни, вони називають їх «ополченцями». Це майже те ж саме. На мій погляд, це все не робить їм честі», – додав він.

«Президент має навести порядок. Інакше наші переговорні позиції лише послаблюються», – підкреслив дипломат.

Він також висловив думку, що з тактичних міркувань Україні також варто зважати на результати президентських виборів у США і не прискорювати виконання якихось політичних питань, про які говорить наш президент.

«Варто переламати цю тенденцію і вийти на те, щоб Росія виконувала безпекові умови, а вже потім йти по політичному треку», – вважає Костянтин Єлісєєв.

«Я думаю, що російська сторона до виборів у США певною міро хоче нам «впихнути» їхні забаганки, «хотелки». Дотиснути нас під тим соусом, що президент Зеленський пообіцяв швидкий мир. Втюхати так званих мир на основі капітуляції, а потім уже добивати нас», – зазначив дипломат.

«Тому, мені здається, потрібно, щоб наша переговорна команда враховувала не лише власні директиви, а й стратегічну ситуацію в світі», – резюмував він.