Ірина Фріз: «Європейська Солідарність» підтримує харків’ян, які вимагають дотримання екологічних норм коксохімічним заводом

Фракція «Європейська Солідарність» боротиметься за право харків’ян дихати чистим повітрям і вимагає допуску на Харківський коксохімічний завод представників громадськості для моніторингу екологічного стану.

Про це народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз наголосила під час включення на телеканалі «Прямий», з під Харківської облдержадміністрації, де проходить пікет проти порушення екологічним норм коксохімічним заводом.

«50 стаття Конституції гарантує право на життя і здоров’я кожному громадянину, та відшкодування шкоди, якщо це право було порушено. З огляду на це, хочу наголосити, що кілька днів тому Держекоінспекція провела перевірку Харківського коксохімічного заводу і винесла штраф – 272 гривні. Це той штраф в який було оцінено життя і здоров’я харків’ян, яких роками труїть цей завод», – наголосила політик.

Представниця «Європейської Солідарності» заявила, що політична сила боротиметься за право харків’ян жити в чистому місті.

«Європейська Солідарність» не буде зупинятися. Ми вимагатимемо зупинки цього заводу, доки не будуть в належний спосіб зроблені очисні споруди, а також допущені, як представники екологічних громадських організацій для моніторингу екологічної ситуації. Жителі Новобоварського району мають право дихати чистим повітрям. Наразі маємо величезний рівень захворювань, як онкологічних, так і серцево-судинних в Новобоварському районі. А на завод не допускають жодного представника громадської організації, яка здійснює екологічну інспекцію. Це неприпустимо, ми будемо з цим боротися і не дозволимо труїти харків’ян», – наголосила вона.

На сайті президента зареєстрована відповідна петиція. Ірина Фріз закликала харків’ян і всіх небайдужих також підписати її.

«Я підписала петицію і закликаю долучатися харків’ян підписати. Станом на сьогодні там 11 тисяч підписантів, нам потрібно 25 тисяч для того, аби президент почув проблеми харків’ян», – резюмувала політик.