Іванна Климпуш-Цинцадзе: Міжнародні організації мали б зайняти ще жорсткішу позицію щодо окупації Росією Криму

Міжнародні організації мали б зайняти більш чітку позицію щодо окупації Росією Криму.

Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе в коментарі Прямому.

«Міжнародні організації, і не тільки ООН, мали би зайняти  більш різкішу і чіткішу позицію із самого початку окупації і агресії РФ проти України. Саме через те, що світ недостатньо реагував на попередні агресивні дії РФ, наприклад, в Грузії у 2008 році, він не зміг мобілізуватися і не встиг відповісти швидко дієвими заходами на таку зухвалу, брутальну поведінку РФ», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона наголосила, що ООН включно з Радою безпеки  потребує реформування. 

«Дискусія щодо реформування ООН триває не один рік. Чинний Генеральний секретар ООН обирався на цю посаду також з гаслами і пропозиціями щодо реформування системи ООН для того, аби вона не так повільно, не так неефективно реагувала на ті виклики, з якими стикається світ. Це питання є давно на часі, разом з тим деяких речей все-таки вдається добитися через різні міжнародні майданчики, в тому числі через ООН. Тому говорити, що ця інституція є непотрібною, я точно би не стала», – зауважила депутат.

Климпуш-Цинцадзе переконана, що ООН могла б бути більш мобілізованою для того, щоб давати відсіч агресивним діям різних країн, в тому числі і РФ.

«Через те, що цей є майданчик включає інтереси майже всіх  країн світу, це зробити практично неможливо, зокрема, з огляду  на те, що РФ активно працює в різних країнах, надаючи їм допомогу і таким чином купуючи їхню лояльність до себе на такому серйозному міжнародному майданчику», – додала Климпуш-Цинцадзе.