Роками нічого не міняється, львівська влада возить сміття по всій країні – Олег Синютка

Львівське сміття, яке вже давно стало символом місцевої влади, продовжує розповзатись по сусідніх областях. Про це заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка. Він наголосив, що минають роки, а справа далі декларацій львівських очільників не дійшла. За словами Олега Синютки, ідеї збудувати сміттєвий завод із застарілою технологією у житлових мікрорайонах неприйнятні для провідного туристичного центру України. 

«Блокада вивезення сміття! Пам’ятаєте цю тезу? ЇЇ поширювала львівська міська влада. Хто сьогодні блокує вивезення сміття? Чому воно висипається в Житомирській, Вінницькій областях? І точно не використовується за призначенням, як це мало б бути», – зазначає Синютка. 

«Я категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу на вулиці Пластовій на території «Знесіння», як і в будь-якому іншому мікрорайоні Львова. Я принципово проти будівництва сміттєсортувальної лінії в Рясному, бо там не було ані громадських  слухань, ані висновку екологічної інспекції. Немає дозволу на початок будівництва. Представники влади повинні зупинити процес будівництва сміттєсортувальної лінії на території житлових районів», – переконаний Олег Синютка.

Він наголосив, що у 21 столітті використовувати технологію кагатування і перегнивання сміття – неприпустимо. 

«Весь світ повернувся до 2 технологій – спалювання і плазмової переробки. Львів як місто європейське і сучасне повинен мати завод саме з використанням таких технологій. А те, що відбувається – це просто відмивання грошей та обман львів’ян», – вважає Синютка. 

Він переконаний, що для будівництва сучасного підприємства, яке б вирішило багаторічну сміттєву проблему Львова, потрібно 2-3 роки. 

«Де потрібно будувати? На тій землі, яка виділена розпорядженням голови ЛОДА Синютки, на території «Галицької сірки», або на 10 земельних ділянках, які були передані львівській владі для будівництва сміттєзаводу», – нагадав екс-очільник Львівської ОДА.