«Європейська Солідарність» провела Форум жінок-кандидаток на місцевих виборах

24 вересня відбувся Форум жінок-кандидаток політичної партії «Європейська Солідарність».

Форум об’єднав 280 кандидаток партії «Європейська Солідарність» з усіх регіонів України. Вони мали можливість обговорити актуальні питання підготовки до місцевих виборів – 2020 та пошуку шляхів подолання викликів, які стоять перед жінками кандидатками.

Форум організований Політичною партією «Європейська Солідарність» за підтримки Національного Демократичного Інституту (НДІ).

Відкрила роботу Форуму народна депутатка України  Ірина Фріз, яка виступила із мотивуючою промовою.

«Я впевнена, що наявність жінок в політиці, на всіх рівнях влади – це можливість для нашого суспільства розвиватися гармонійно, це можливість рухатися демократичним шляхом до європейської спільноти народів. Насправді жінка є не тільки берегинею,  вона прагне моделювати майбутнє не лише для себе і своїх дітей, а і для своєї держави.  Вважаю, що цей форум дасть можливість переконатися жінкам у своїх силах».

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко у своєму виступі зазначила: «У наших колег з інших партій очевидно більше фінансового ресурсу, можливостей вести виборчу кампанію, тому нам доведеться серйозно поборотися для того, щоб не тільки бути присутніми в списках, а й пройти до місцевих рад і посісти там гідну позицію. Наша мета – не кількісна присутність жінок у владі, а якісна робота цих жінок,  можливість впливати на ухвалення рішень. Хочу запевнити вас, що жінки фракції «Європейська Солідарність» впливають на ухвалення рішень, це не завжди легко, але ми маємо честь відстоювати свою позицію».

«Ви розумні, ви гідні, ви професійні, ви не гірші чоловіків, які представлені у списках, тому ви точно будете представлені в  наступних місцевих радах», – запевнила Геращенко.

Від НДІ до жінок-кандидаток «Європейської Солідарності» звернулася директорка програми «Жінки-лідерки», НДІ в Україні Олена Єна. «Ми сподіваємося, що інформація, яка буде надана на форумі, стане вам в нагоді. На мій погляд, одним з важливих завдань нашої  зустрічі – обмінятися досвідом, надихнути одна одну, підтримати, тому що наша команда, працюючи з жінками – кандидатками і впродовж міжвиборчого періоду, і зараз, розуміє, наскільки зараз важко жінкам, особливо на місцях вести боротьбу проти тиску, який вони відчувають, боротися з недемократичними методами ведення виборчої кампанії проти них, доводити іноді, що, незважаючи на декілька вищих освіт, величезний досвід в різних сферах, жінка все ще має відповідати якимось завищеним вимогам як від суспільства, так і своїх опонентів».

«Ми сьогодні будемо говорити як протистояти кібербулінгу, як відповідати на залякування, на тиск, на чорні технології, які зараз дуже активно використовуються проти політично активних жінок»,- додала Єна.

Старша менеджерка програми для політичних партій, НДІ в Україні Мішель МакГрорті у свою чергу відзначила: «Факт полягає в тому, що люди готові підтримувати жінок – кандидаток, проте жінки балотуються не в такій великій кількості, і для цього є багато причин. Жінки стикаються з багатьма перешкодами під час виборчої кампанії. Багато з вас добре знають про ці перешкоди, вони полягають і в меншому доступі до фінансових ресурсів, і жінки стикаються з гендерними стереотипами, є випадки насильства та залякування жінок, які балотуються.  Я дуже рада, що буде присутня гендерна квота,  і партії добре зреагували на неї. Мені подобається, що ваша партія хоче переконати, що жінки представлені не лише через гендерну квоту, а тому, що це дійсно потрібно».

Під час внутрішньопартійної сесії політичний експерт Сергій Таран торкнувся питань медійної складової виборчої кампанії.

«Медійна складова і інформаційна –  це 51% всієї роботи під час будь-якої виборчої кампанії. Це спосіб того, як ми донесемо наші меседжі до наших цільових аудиторій, що ми їм скажемо, чи вони нас почують і як вони нас почують. Це дуже важливо», – сказав він.

«Ми повинні сприймати цю місцеву кампанію з одного боку як задачу для нас перемогти, а з іншого – ствердити політичне ім’я «Європейської Солідарності», розбудувати структури, протестувати наших колег, наші спроможності і вийти сильнішими після цієї кампанії не лише, зважаючи на результат, він безперечно головний, а і зважаючи на сам процес, на саме вміння побудувати інформаційну структуру нашої партії так, щоб ми могли легко увійти в будь-яку іншу кампанію, яка теж може бути», – додав Таран.

Підвела підсумки Форуму народна депутатка України Марія Іонова: «Необхідно зосередитися на тому переліку питань, які турбують ваших виборців. Не тільки від вас, але і від них залежить, будуть зміни чи ні. Зараз є і недовіра, і відсутність комунікації, і розчарування. Це було на кожних виборах. Але раніше знали тільки депутатів Верховної Ради, а виборців треба привчати, щоб вони знали і депутатів місцевих рад, тому що від них буде залежати дуже багато. Представникам «Європейської Солідарності» не соромно сказати, що було зроблено. Нам важливо, щоб не була зруйнована реформа антикорупційних органів, реформа децентралізації, бо коли це змінюється на центральному рівні, на жаль, іде і  до місцевого».

Сесії Форуму були  присвячені особливостям Виборчого кодексу України 2020, підтримці  жінок під час виборчої кампанії, законодавчі механізми протидії недемократичним методам ведення виборчої кампанії, спрямованим на кандидаток у депутати місцевих рад. Національний демократичний інститут презентував посібник та навчальний відеокурс «Навички проведення виборчих кампаній».