«Європейська Солідарність» закликає забезпечити тестування на COVID всіх членів ТВК до і після голосування – Артур Герасимов

«Європейська Солідарність» вважає, що необхідно провести обов’язкове тестування членів виборчих комісій на коронавірус до та після голосування. Про це сказав співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера». 

Герасимов також наголосив, що загалом все тестування громадян має бути безкоштовним, а Верховна Рада виділила із державного бюджету кошти у фонд по боротьбі з коронавірсною хворобою в тому числі і на проведення тестування.

Водночас він підкреслив, що уряд Зеленського не зміг ефективно розпорядитися цими коштами.

«Тести мають бути безкоштовними, за це має платити держава. І одразу скажу, що гроші на це є, бо парламент України виділив Зеленському та його уряду 65 млрд грн. на це. Щоб купувати тести і тестувати мінімум 80 тисяч людей на день, а це реально мінімальна кількість, яка дозволить нам правильно оцінювати ситуацію і вберігатися», – сказав співголова фракції.

Артур Герасимов нагадав, що частину коштів із фонду боротьби з коронавірусом перевели на так зване велике будівництво Зеленського: «Вони перекинули це на так звані дороги, і є купа розслідувань журналістів, які кажуть, що і як там коїться».

Він повідомив, що до депутатів звернулися представники громадськості, у яких є обґрунтовані підозри, що на тестуваннях існують серйозні корупційні оборудки. «Наприклад, приватні лабораторії роблять цей тест, збирають гроші з людей, а реально збирають матеріал, а після того це направляється в державну лабораторію четвертого ступеню захисту. На базі цього наші депутати будуть робити запити, щоб розібратися – чи існує корупційна схема», – розповів Артур Герасимов.

«Перевіримо, бо  коли ми говоримо про Зеленського, то там логіки і адекватності взагалі немає. Пам’ятаєте як починалася епідемія? Вони тоннами продавали маски і засоби захисту за кордон», – додав він.

Співголова фракції підкреслив: «Куди поділи 65 млрд? Ви знаєте, скільки з цього фонду замість ковіду направили на дороги? На поліцію, на ДБР, на все інше? 36 млрд на дороги. Розслідувачі кажуть, що ціни в середньому на 40-50% більше, ніж були ще півроку тому».

Депутат зауважив, що нині уряд розповідає про нестачу коштів на безкоштовне тестування. «В країна мають робити мінімум 80 тис безкоштовних тестів. Ви робите набагато менше і доповідаєте, що не треба робити безкоштовних, хай люди платять. Це цинізм вищої проби», – сказав він.

Він також припустив, що президент та його партія в умовах епідемії коронавірусу можуть намагатися сфальсифікувати результати місцевих виборів. Герасимов вважає, що місцеві вибори обов’язково мають відбутися, однак треба захистити членів виборчих комісій і забезпечити їм безкоштовне тестування.

«Треба не забувати, що COVID нікуди не подівся, тому ми б рекомендували владі винести дільниці з навчальних закладів. І до виборів зробити тести всім членам ТВК, і після виборів», – вважає Герасимов.