Ірина Геращенко закликала опозиційні сили «не продавати олігархам членів ТВК за коврижки», а об’єднатись проти фальсифікацій на місцевих виборах

Президент Зеленський працює ВІП-агітатором партії «Слуга народу», агітаційні заходи відбуваються в навчальних закладах, а опозиційних кандидатів незаконно знімають з реєстрації. Усе це свідчить про підготовку влади до масштабних фальсифікацій під час місцевої кампанії 25 жовтня. Про це в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. Вона закликала опозиційні сили об’єднатись проти фальсифікацій.

«Проведення чесних демократичних виборів для нашої політичної команди – це фундаментальна цінність. І ми не просто говоримо про це, ми провели чесні вибори в 2014, 2015, 2019 роках: були всі спостерігачі міжнародні, громадські організації, які опікуються дуже ретельним моніторингом виборчого процесу, визнали іх чесними і демократичними. Ця естафета вже передана команді Зеленського для того, аби довести, що вони дійсно готові хоть в чомусь не зруйнувати державні інституції і важливі надбання попередніх п’яти років, а їх продовжити», – нагадала Геращенко.

Вона зауважила, що внесені монобільшістю зміни до виборчого законодавства недолугі і лише заплутали громадян. «Досі виборці не розуміють, за яким списком буде відбуватися ця виборча кампанія. Ми чуємо інформацію про те, як на тих мерів, які займають опозиційну позицію, йде тиск. Наші кандидати в мери, зокрема, на Черкащині Сергій Кудактін, який претендує на посаду черкаського міського голови, мав проблеми з ресторацією. Так само в Харкові, наш кандидат Олег Абрамичев. Нинішня команда йшла під гаслом як вони будуть чесні, не будуть використовувати державний ресурс. Що ми бачимо?», – зауважує Геращенко.

«Президент Зеленський працює ВІП-агітатором «Слуг народу». Я вперше в своєму житті бачу, коли президент виступає не під державним гербом на трибуні, а під «Зє» – що за «Зє»? Вибачте, «Зє» – ти дома можеш бути, «Зе» ти можеш бути на фракції своїй, а для країни ж – ти президент. Має бути тут якась державна символіка», – обурюється Ірина Геращенко.

Вона також зауважила, що із порушенням 31 статті закону «Про освіту» партійні з’їзди проводяться в університетах. «А в літаках реклама «За майбутнє» скрізь лежить. У нас відновлення авіаційних рейсів було дозволено через антиковідні заходи, і там треба було забрати всю рекламну продукцію, зокрема, і журнали. Що ж ми бачимо? В усіх літаках газета «За майбутнє» лежить. Що це таке? Ми вже звернулися до «Опори», що це є грубе порушення закону», – повідомила співголова фракції.

«Очевидно, влада на такому рівні намагається готувати серйозні підстави для фальсіфікацій. Використовує державний ресурс для агітації за свою політичну силу. Нам обіцяли, що «лєнточки» не будуть перерізати. У нас Офіс президента займається зовнішньою політикою, а президент то «магнітікі» купує, то «лєнточки» перерізає, незрозуміло чим займається. У цій ситуації опозиція має єднатися навколо однієї теми – забезпечення чесних виборів», – наголосила Ірина Геращенко.

«Для нас є дуже небезпечними всі сигнали про те, що деякі сателіти, або ті, хто не можуть визначитися до кого вони в опозиції – до «Європейської Солідарності» чи до влади – продають свої квоти в ТВК, зокрема в Дніпрі і в інших містах», – зауважила Геращенко.

«Наша політична сила усвідомлює, що сьогодні ми маємо продемонструвати єдність, як демократичні партії. Саме тому в я Києві ми підтримали мера Кличка, який дійсно реалізовує ту програму, над якою ми працювали 5 років. І нашу команду веде Марина Порошенко на вибори, для того, щоб показати, що партія має сьогодні дуже серйозно контролювати міського голову. Але ми могли би дати набагато більшу синергію, якби так само з іншими демократичними партіями ми домовилися про кандидатів певних в мери, підтримали їх», – вважає Геращенко.

Вона наголосила, що необхідно рятувати країну від російського реваншу та непрофесійної влади: «від команди непрофесіоналів, яка вже зруйнувала уряд. Вже зруйнувала парламент. І тепер вона вже доб’є місцеві органи влади. І дуже важливо, аби ми встигли ща останні сесійні тижні дочистити виборче законодавство, щоб люди розуміли, по якому закону вони голосують, щоб не було там клонів. І об’єднатися бодай навколо того, аби захистити чесний результат. Не продавати за різні «коврижки» від олігархів членів ТВК, як це було в 19 році», – застерегла Ірина Геращенко.